Zespół Move oraz duet Ryszard Lubieniecki / Michał Sember wystąpią 17 kwietnia w poznańskim Dragon Social Clubie.
Move:
- Yedo Gibson – saksofon
- Felipe Zenícola – gitara basowa
- João Valinho - perkusja
Move ma nagłą potrzebę ruchu. Tam, gdzie zmiany są nie tylko nieuniknione, ale wręcz gorąco pożądane, spragnione istnienia. Bo tam właśnie rodzi się bezpośrednia, zdecydowana i gotowa na wszystko improwizacja. Bezlitosna jak las deszczowy, żyzna jak aluwium, pełna szalonych idei, nasączonych nieśmiertelnymi wątpliwościami. Move to koncepcja i muzyka basisty Felipe Zenícoli (Chinese Cookie Poets, New Brazilian Funk, Anthropic Neglect), saksofonisty Yedo Gibsona (Eke, Naked Wolf, L3, Multiverse, Antenna) i perkusisty João Valinho (Rodrigo Amado Refraction Quartet, Fashion Eternal, Light Machina, The Caldas Concert, Anthropic Neglect). Trzej muzycy łączą się w niezachwianej świadomości tego, kim są i co wspólnie kreują. Ich twórczość implikuje wzmożoną aktywność i niebywałe zdolności adaptacyjne. A najważniejsza jest komunikacja i wzajemny szacunek – tam, gdzie wszystko jest możliwe, a niemożliwe jest dalece pożądane. Ich debiutancki album The City ukazał się w kwietniu 2023 roku nakładem Clean Feed Records, a drugi album ukaże się w połowie 2024 roku.
Lubieniecki / Sember duo:
- Michał Sember – gitara
- Ryszard Lubieniecki – akordeon
Michał Sember - entuzjasta dźwięków, fristajlowiec i wieloletni praktyk gitarowego sonoryzmu. W swoim podejściu do instrumentu korzysta z szerokiego wachlarza technik autorskich i podpatrzonych. W czwartki o 22:00 w Radiu LUZ prowadzi audycję Tembr, która traktuje o barwie dźwięku. Jako Repmeis tworzy komputerową muzykę do tańca i innych aktywności. Współpracował z tym i tamtą, tu i ówdzie.
Ryszard Lubieniecki – kompozytor, muzykolog, instrumentalista, improwizator. Studiował kompozycję i akordeon w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 2023 r. obronił pracę doktorską pod kierunkiem prof. Remigiusza Pośpiecha we wrocławskim Instytucie Muzykologii (gdzie obecnie pracuje jako adiunkt), dotyczącą pamięci i jej śladów w późnośredniowiecznych źródłach muzycznych i teoretycznych z regionu Europy Środkowej. Poza akordeonem gra również na średniowiecznych instrumentach klawiszowych (portatywie i clavisimbalum). Współzałożyciel tria muzyki współczesnej Layers i zespołu muzyki średniowiecznej Vox Imaginaria oraz bardziej efemerycznych zespołów muzyki improwizowanej, m.in. Ute von Bingen, Widzicie, Lubieniecki/Rupniewski i Disquiet.