Toruńska Orkiestra Improwizowana i Patryk Zakrocki wystąpią 28 września w toruńskim Kombinacie Kultury.
Cykl Kombinacje to seria comiesięcznych koncertów Toruńskiej Orkiestry Improwizowanej, do których ogranizatorzy zapraszają improwizujące muzyczki i muzyków z kraju i ze świata. Po bardzo pozytywnym odbiorze pierwszej, sierpniowej odsłony cyklu z Beatriz Gijon Gijon, odbędzie się kolejny koncert TOI z gościem specjalnym. Tym razem wieczór uświetni Patryk Zakrocki.
Patryk Zakrocki - ur. 1974. Warszawiak z Ursynowa, edukację muzyczną rozpoczął w wieku pięciu lat od lekcji gry na pianinie, a następnie gry na skrzypcach w szkole muzycznej, z której po sześciu latach został wyrzucony. W ten sposób zakończył etap edukacji klasycznej i zajął się agresywnym graniem na gitarze elektrycznej, którą porzucił po 12 latach, aby zadebiutować w 1998 roku albumem elektroniczno breakbitowym Meoma. W tym czasie powrócił do skrzypiec, traktując je jako akustyczny generator fal dźwiękowych w zespole Tupika. Dzięki uprzejmości profesora Bogusława Schaeffera studiował u niego kompozycję nowoczesną przez trzy lata.
Tworzył rozmaite projekty: minimalistyczną elektroakustykę EA, akustyczne trio Tupika i Galimadjaz Trio, trio perkusyjne Kallerumpa, słuchowiskowy Zakład Produkcji Dźwięku, eksperymentalny elektroniczny duet Normal Bias, muzykoterapeutyczny Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i najszerzej znany duet SzaZa zajmujący się łączeniem muzyki z innymi sztukami. Obecnie prowadzi zespół Polski Piach, który łączy pulsację bluesową ze współczesną kameralistyką. Oprócz tego współtworzy trio Leggerezza i kolektyw Spontaneus Chamber Music.
Jest pomysłodawcą i twórcą Kina Dźwięku – miejsca do zanurzania się w słuchaniu. Otrzymał kilka ciekawych nagród i wyróżnień za muzykę do przedstawień teatralnych i filmów. Obecnie gra ponownie na gitarze, altówce, oscylatorze i elektrycznej mbirze, dyryguje zespołami improwizatorów i wymyśla muzykę do filmów i spektakli.