Duet Piotr Mełech / Wojtek Kurek wystąpi 30 października we wrocławskim Bemma Barze.
Skład:
- Piotr Mełech – klarnety
- Wojtek Kurek - perkusja, obiekty, elektronika
Na żywo i przedpremierowo wykonany zostanie materiał, który ukaże się na początku przyszłego roku w Gusstaff Records. Nazywa się Walk Thru i eksploruje transowe, motoryczne rytmy, zapętlone melodie o orientalnej prowieniencji. Tworzy zwartą, pędzącą do przodu tkankę o ugruntowanej i wyraźnej strukturze. Czerpią z tradycji i muzyki improwizowanej. Klarnet basowy i sopranowy Mełecha doskonale współdzielą przestrzeń z krótko brzmiącym, czasem wytłumionym, zestawem perkusyjnym Kurka. Album cechują minimalizm i uważność, a koncerty wzbogaca kontekst miejsca, który pozwala muzykom reinterpretować muzykę względem przestrzeni.
Piotr Mełech - klarnecista, improwizator-kompozytor, artysta wizualny. Odwołuje się do jazzowej tradycji europejskiej awangardy, free improv czy szeroko pojętej muzyki etnicznej. Współtworzy Fanfara Avantura, Polski Piach, trio Zerang/Wójciński/Mełech, Warsaw Improvisers Orchestra. Wydał ponad 20 albumów z muzykami takimi jak Michael Zerang, Tadeusz Sudnik, Jacek Mazurkiewicz, Ksawery Wójciński. Współtwórca Circular Breathing Festival.
Wojtek Kurek - improwizator, perkusista, producent, autor instalacji dźwiękowych i muzyki do teatru. Porusza się na gruncie muzyki folkowej, eksperymentalnej i free improv. Wydał ponad 30 albumów, które ukazały się w Polsce, USA, Niemczech, Austrii, Włoszech, Portugalii i Szkocji. Jest nieoficjalnym rekordzistą świata w kategorii 'trasa solo mieszkańca polski' – 23 koncerty w 25 dni (Buoyancy 2020). Autor cyklicznej audycji w Radio Kapitał, o wdzięcznej nazwie Krówka czy krowa.