Toruńska Orkiestra Improwizowana i Kanalizacija wystąpią 23 listopada w toruńskim Kombinacie Kultury.
Tym razem gośćmi Orkiestry będzie litewski zespół Kanalizacija. Zjawisko, w którym tuba to bas, a saksofon zastępuje wokalistę, gdzie harmonie budują słodkie głosy czterech chłopaków. Gdzie gitara emanuje psychodelicznym szlochem, a perkusja niezauważalnie przechodzi z lekkiego rytmu w heavy metal. Gdzie piosenki mają chwytliwy refren, ale fragmenty splatają się w freejazzowe szaleństwo. Dzika i wściekła wersja boysbandu z Wilna rozwiewa złe emocje i sprawia, że się rumienisz. Podczas czwartkowego wieczoru publiczność może się spodziewać dwóch setów. Najpierw zagra Kanalizacija, a potem odbędą się kombinacje z Orkiestrą.
Cykl Kombinacje to seria comiesięcznych koncertów Toruńskiej Orkiestry Improwizowanej, do których zaprasza improwizujące muzyczki i muzyków z kraju i ze świata. Kombinacje to powiew świeżości, wymiana doświadczeń i nieskrępowany eksperyment. TOI chce wyrównywać dostęp do kultury, więc uczestnictwo w wydarzeniu działa na zasadzie: każdy płaci za wstęp tyle, ile może.
Kolejne odsłony cyklu odbywają się między innymi dzięki wsparciu patronek i patronów, którzy wspierają projekt na www.patronite.pl/toi.