Druga odsłona cyklu Atypody odbędzie się 17 marca w poznańskim Kołorkingu Muzycznym.
Zagrają:
Mikołaj Nowicki solo - kontrabas i elektronika. Mikołaj Nowicki jest kontrabasistą związanym ze sceną muzyki improwizowanej, folkowej oraz ze środowiskiem współczesnego cyrku. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz wydział jazzu na Bednarskiej w Warszawie. Gra w zespołach Kapela Timingeriu, Ślina, Ślina Trzaska, Kaszel, En quartet… Jest jednym z inicjatorów i członków Wrocławskiej Orkiestry Improwizowanej. Muzycznie związany z cyrkowym kolektywem Kejos.
MikrobioM gra Burroughsa. Czyta Andrzej Nowak. MikrobioM to: Michał Joniec - zdobywca Złotych Gęśli na Nowej Tradycji, W TVP i Polskim Radiu grywał za złotych czasów PISu. Współtworzy projekty kakofoNIKT, kakofoNIKT & Chór Pogłosy, MikrobioM, Gaudi, Owsiki i Huje. Michał Giżycki to saksofonista, klarnecista, improwizator. Grał z muzykami sceny muzyki improwizowanej, eksperymentalnej, jazzowej, rockowej, folkowej oraz tradycyjnej, a także artystkami i artystami sztuk wizualnych, performatywnych, tancerkami i tancerzami. Założyciel TORF records – wydawnictwa z muzyką improwizowaną, free jazzową i kreatywną. Obecnie jest współtwórcą: En quartet, Satori duo, Czarnoziem, Drogi Krajowe, MikrobioM, JEST oraz tria Oirt.
Dawid Dąbrowski solo - syntezator modularny. Dąbrowski to kompozytor, producent muzyczny, DJ związany z Poznaniem. Zajmuje się szeroko pojmowaną muzyką elektroniczną. Dźwięki generuje z syntezatora modularnego i własnoręcznie przetworzonych techniką circuit bending instrumentów. Kurator i współtwórca festiwali muzycznych Hiatus, µHiatus oraz Gadafest. Współtwórca projektów muzycznych: Czarnoziem, Drogi Krajowe, Seti Setters, Junosty, Resmover, Dąbrowski/Mańko.
Po koncertach być może spontanicznie wyłoni się jam session z udziałem występujących wcześniej muzyków.
Od organizatorów:
Druga edycja cyklu prezentującego bezprecedensowe formy muzyki i sztuki alternatywnej, niszowej, undergroundowej, pozamainstreamowej, tworzone przez artystów i artystki dążących do wolności twórczej i opierających się wikłaniu w dehumanizujące gry rynkowe. Wstęp na wydarzenie jest wolny dla każdego. Zachęcamy do wsparcia inicjatywy przez patronite: https://patronite.pl/antypody lub na miejscu do kapelusza. Pozwoli to nam na wynagrodzenie pracy artystów i artystek biorących udział w tej edycji oraz na zaproszenie na kolejne edycje twórców i twórczynie mających wiele do zagrania, powiedzenia, zaprezentowania.