Urodzili się: wybitny basista i ceniony solista Mads Vinding, jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnej pianistyce jazzowej Matthew Shipp oraz pianista Kuba Stankiewicz.
1909 - urodził się saksofonista, lider zespołu, menedżer Teddy Hill. Grał z Georgem Howem (1927), Luisem Russellem (1928-1929) i Jamesem Pricem Johnsonem (1932). W 1934 r. stworzył własny zespół, grając w Savoy Ballroom, oraz koncertował w Anglii i Francji (1937). Po zakończeniu działalności zespołu został menadżerem Minton’s Playhouse jazzowego klubu w Harlemie, który stał się centrum bebopu. Na stałe pracował w stacji radiowej NBC. Zmarł 19 maja 1978 r.
1948 - urodził się duński basista Mads Vinding. Jest wybitnym basistą i cenionym solistą. Posiada ponad 600 nagrań na swoim koncie. Od 35 lat współpracuje z wybitnymi muzykami jazzowymi, jak: Herbie Hancock, Wayne Shorter, Stan Getz, Gary Burton, Hank Jones, Tony Williams, Dexter Gordon, Ben Webster, Sonny Stitt, Benny Goodman, Dizzy Gillespie, Dollar Brand, Clark Terry, Chet Baker, Art Farmer, Woody Shaw, Fred Hersch, Dee Dee Bridgewater, Toots Thielemans, Lee Konitz, Johnny Griffin, Bob Brookmeyer, Eddie „Lockjaw” Davis, Quincy Jones. Jest laureatem trzech Grammy za najlepszy album 2000 r. w kategorii jazz i folk.
1960 - urodził się pianista, kompozytor i bandleader Matthew Shipp. Jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnej pianistyce jazzowej. W wieku 5 lat rozpoczął grę na fortepianie, a w wieku lat 12 zdecydował się na granie jazzu. Początkowo grywał w miejscowych klubach rockowych. Do Nowego Jorku przeniósł się w 1984 r., gdzie spotkał m.in. Williama Parkera. W 1989 r. Shipp dołączył do zespołu Davida S. Ware'a, w którym William Parker był basistą. Na początku lat 90. stworzył swój pierwszy zespół z Williamem Parkerem, w którym na perkusji zamiennie występowali Whit Dickey lub Susie Ibarra. Grywał w duetach, z których do najważniejszych należą te z Roscoe Mitchellem i Matem Mannerim. W początkach swej artystycznej drogi Matthew Shipp był kojarzony z posttaylorowską stylistyką, podobnie odbierano jego grę w zespole Davida S. Ware’a. Grywał solo, w duetach m.in. z Joe Morrisem, Matem Manerim, Roscoe Mitchellem, Williamem Parkerem, Robem Brownem oraz w trio z udziałem Williama Parkera i Whita Dickeya bądź Susie Ibarry. Stworzył dwa zespoły bez perkusji: Matthew Shipp’s String Trio (płyty: By The Law Of The Music i Expansion, Power, Release) oraz Horn Quartet (płyta Strata), które miały wówczas zaprezentować muzykę pianisty na zupełnie nowym tle. Od końca lat 90. Shipp pojawia się w coraz to nowych kontekstach, jako muzyk prezentujący się w postmainstreamowej stylistyce. Od kilku lat jego pianistyka to nie tylko posttaylorowskie klastery, ale sięganie do całego wachlarza środków - od bebopu począwszy, a na współczesnej awangardzie skończywszy.
1963 - urodził się pianista Kuba Stankiewicz. Debiutował w zespołach Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego (1985-1987), z tym drugim występował m.in. w USA i Meksyku oraz nagrał płyty Open i Song of Innocence.W 1993 roku ukazał się autorski album Northern Song, który został uznany płytą roku w ankiecie czytelników magazynu Jazz Forum. Uznaniem krytyki cieszyły się także płyty formacji Traveling Birds Quintet (z Darkiem Oleszkiewiczem, Piotrem Wojtasikiem, Piotrem Baronem i Cezarym Konradem). Współpracował m.in. z Artem Farmerem (płyta Art in Wrocław), Scottem Hamiltonem, Harviem Swartzem i Sheilą Jordan. Jest członkiem międzynarodowego zespołu jazzowego “Central European Jazz Connection”. Prowadzi klasę fortepianu na Kierunku Jazzowym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jest laureatem nagrody Oscara Petersona, półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie, nagrody Trzeciego Programu Polskiego Radia - Mateusz ‘94.