◄ Powróć

14. Mózg Festiwal

POD NASZYM PATRONATEM 
 
 25 wrzesień 00:00
Warszawa, Bydgoszcz
Okres od 22 wrzesień 00:00 do 24 listopad 00:00

 

Hasło 14 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych “Mózg Festival 2018" to “Duchowość jest powszechna”. 


Wydarzenia 14 MF odbywać będą w 2 miastach:
od 22 września do 10 listopada w Bydgoszczy,
od 21 do 24 listopada w Warszawie.

Podczas tych 7 tygodni zobaczymy artystów z całego świata, wystąpi ponad 100 wykonawców dając ponad 50 prezentacji, poza koncertami festiwal zaprezentuje wieczory filmowe, multimedia, performance i happeningi. 


Festiwal rozpocznie cykl performansów Krzysztofa Gruse, Sławka Janickiego i Leszka Przyjemskiego, dotyczących przesłania tegorocznego festiwalu: “Duchowość jest powszechna”. Improwizację na duży skład wykona szwajcarska The Insub Meta Orchestra, usłyszymy Chemię Miłości - koncert zainspirowany wzorami substancji chemicznych, odpowiedzialnych za stan zakochania.
Podczas festiwalu odbywają w każdy czwartek się pokazy filmów, m.in. „Milczenie” Martina Scorsese czy „Paterson” Jima Jarmuscha.
W programie jest wiele koncertów improwizatorów (np Seabuckthorn, Dean McPhee, Ido Bukelman, Agnes Hvizdalek, Kazuhisa Uchihashi, Sławek Janicki, Witold Oleszak, Roger Turner, Innercity Ensemble, Trio Duthoit Oshima Lebrant , duet SjöGREN)  oraz koncerty muzyki współczesnej: Dalbergia Duo, oraz współczesne polskie kompozytorki Anna Zielińska  i Teoniki Rożynek, która wystąpi z Qbą Janickim, a także Kwartludium, który od początku swojej działalności skupia się na wykonywaniu muzyki najnowszej, stworzonej specjalnie na ten unikalny skład instrumentalny.

W ramach 14MF  odbędzie się Trzeci Bydgoski Salon Ambientu czyli koncerty DTEKK, PLEQ i JD Zazie.
14MF to także multimedialne spektakle: widowisko Christopher Chaplin / Luma Launisch łączy eksperymentalną elektronikę z estetyką muzyki eksperymentalnej i kameralnej, połączone z przetwarzaną w czasie wizualizacją czy futurystyczne audiowizualne dzieło Metroscan, w którym obrazy opierają się na konwersji dźwięków w grafikę.
Warszawska odsłona 14MF zaprezentuje ciekawą artystkę, porównywaną z Bjork: FOONYAP - jej muzyka to zapętlone skrzypce, mandolina i zjawiskowy wokal. Poza tym wystąpią m.in. Supersilent, NOONWARD, Eli Keszler & Rashad Becker, Szymon Gąsiorek & Kristen Osgood, zobaczymy również taniec tajwańskiej artystki Li-Ping Ting w projekcie SIGHTINGS. Bogaty program festiwaludopełnią POINTLESS GEOMETRY i DYM SHOWCASE - prezentacje muzyczne wybranych artystów związanych z wydawnictwami.

Festiwal trwa 7 tygodni, w blokach trzydniowych czwartek/piątek/sobota, od 22 września do 10 listopada w Bydgoszczy , oraz 21-24 listopada w Warszawie.


Strona WWWhttp://festiwal.mozg.pl
 
 

Dostępne terminy

 • od 22 wrzesień do 24 listopad

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS