◄ Powróć

Artur Akhmetov Group

 
 
 25 czerwiec 20:00
BARdzo bardzo

Artur jest gitarzystą jazzowym który zagra kompozycje swojej autorskiej płyty „Somewhere On The Other Side Of The World“, nagranej w 2015 r. w New York City. Wystąpi razem z muzykami sceny warszawskiej:

Artur Akhmetov - gitara
Maciej Kądziela - saksofon altowy
Cesar Guerson - piano
Franciszek Pospieszalski - kontrabas
Stefan Wienken - perkusja

=================================

ARTUR AKHMETOV - gitarzysta, kompozytor, dydaktyk.
Obecnie mieszka w Nowym Yorku. Pochodzi z Ufa (Rosja); w wieku 16 lat rozpoczął studia jazzowe na Akademi Muzycznej w Moskwie. Po kilku lat grania w różnych projektach jazzowych oraz pracy jako muzyk sesyjny, wyjechał za granicę aby kontynuować studia w Conservatorium 
van Amsterdam (Holandia), między innymi w klasach Jesse Van Ruller oraz Jonathana Kreisberga. Komponował własne utwory na sekstet, z którym koncertował po Europie.
Podczas studiów w Holandii, w ramach wymiany międzyuczelnianej, wyjechał do Temple University w Philadelphii (USA), a później na stypendium do Nowego Yorku. Tam nagrał płytę „Somewhere On The Other Side Of The World“ z czołowymi muzykami sceny jazzowej. 
Oto nie które opinie o tej płycie:

- „Artur ma umiejętność łączyć wszystkie trendy Modern Jazzu i je interpretować oryginalnym sposobem na najwyższym profesjonalnym poziomie.“ - BORIS KOZLOW (kontrabasista jazzowy 11-razy nominowany oraz dwukrotnie nagrodzony Grammy)

- „Kreatywne kompozycje oraz świetne melodie i harmonie które nigdy nie przeszkadzają muzykowaniu.“ - FREDDIE BRYANT (professor gitary, Berklee College of Music).

Po kilku latach muzykowania w Amsterdamie przeprowadził się 
w roku 2018 do Nowego Yorku, gdzie kontynuuje działalność jako muzyk jazzowy.

MACIEJ KĄDZIELA - Saksofonista jazzowy, kompozytor.
Absolwent akademii muzycznej Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Wyróżnia go specyficzne brzmienie saksofonu oraz styl improwizacji. Zawsze był artystą odważnym i nie bał się łączyć ze sobą przeróżnych stylów muzycznych.
Poprzez muzyczne eksperymenty, młody muzyk postanowił skupić się na jego własnych projektach które w najoczywistszy sposób mogą opisać jego muzyczną osobowość. Połączenie oberków z kopenhaską awangardą czy prostych melodii, ubranych w polimetryczne rytmy tworzą fundament jego wizji artystycznej.

CESAR GUERSON - pianista, muzyk sesyjny, kompozytor.
Urodził się sie w Buenos Aires (Argentyna). W młodych latach multi-instrumentalny autodydakta. Ukończył studia muzyczne w EMC School of Contemporary Music (Berklee International Network) w 2012 r. a kontynuował studia jazzowe w Manuel de Falla Superior Conservatory. W latach 2014-2016 pracował jako pianista na statkach rejsowych. Mieszka w Warszawie od 2016 roku. Założył m.in. duo z Jakubem Opania.

FRANCISZEK POSPIESZALSKI - kontrabasista pochodzący z muzycznej rodziny. 
Licencjat duńskiego Rhythmic Music Conservatory oraz absolwent PSM II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie. Obecnie studiuje na Akademii muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu. 
Jest muzykiem i kompozytorem czynnie działającym w wielu międzynarodowych zespołach jako sideman, a także lider kilku swoich własnych projektów. W 2017 r. wydał autorską debiutancką płytę “1st level” ze swoim zespołem Franciszek Pospieszalski Sextet.

STEFAN WIENKEN - perkusista, muzyk sesyjny.
Pochodzi z polsko-niemieckiej rodziny, ukończył studia Jazz-Pop w Arnhem (Holandia) w klasie Rene Creemers’a. W czasie studiów wspótworzył zespól funkowo-popowy „Lucy Lou“. W ramach programu Erasmus studiował w Barcelonie, w klasach Davida Gomeza, Davida Xirgu oraz Jorge‘a Rossy. Pracował wielokrotnie jako perkusista na statkach rejsowych. Od roku 2018 mieszka w Warszawie.

Bilety: 25/30 PLN 
(przedsprzedaż/ w dniu koncertu)


Strona WWWhttps://www.facebook.com/events/191907384783013/
Addresul. Nowogrodzka 11, 00-513 Warszawa
 
 

Dostępne terminy

 • 25 czerwiec 20:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS