◄ Powróć

Andrzej Dąbrowski & All Stars / Muzyka Pochodzi z Bemowa

POD NASZYM PATRONATEM 
 
  2 czerwiec 19:00
Amfiteatr Bemowo

MUZYKA POCHODZI Z BEMOWA
Amfiteatr Bemowo w Parku Górczewska 
wstęp wolny

Drugi sezon wakacyjnego cyklu „Muzyka pochodzi z Bemowa” inaugurujemy koncertem Andrzeja Dąbrowskiego, od lat mieszkającego na Bemowie niezwykłego, wieloformatowego artysty: fotografika, dziennikarza, kierowcy rajdowego, ale przede wszystkim doskonałego perkusisty, wybitnego wokalisty jazzowego i piosenkarza. 

Zadebiutował w roku 1958 grając na perkusji w legendarnym trio Andrzeja Kurylewicza. Przez lata występował z najlepszymi m.in.: Komedą, Trzaskowskim, Namysłowskim, Urbaniakiem, a także gigantami światowego jazzu.

Od sześciu lat już nie gra na perkusji. Jak sam mówi: „sprzedałem wreszcie bębny i teraz mogę spokojnie zająć się śpiewaniem”. 
Śpiewać jazz zaczął w połowie lat sześćdziesiątych. Wielokrotnie brał udział w Festiwalach Jazz Jambore, nagrywał dla Polskiego Radia i Polskich Nagrań, ale przede wszystkim koncertował. Zjeździł całą Europę i pół świata odwiedzając ważne festiwale jazzowe, sale koncertowe i kultowe jazzowe kluby. Dąbrowski jest niekwestionowanym mistrzem improwizacji „scatem” o czym będziemy mogli się przekonać podczas sobotniego koncertu. Uwielbia śpiewać jazzowe standardy i trzeba przyznać, robi to wybornie. 

Do śpiewania piosenek namówił Dąbrowskiego nieżyjący już, wybitny dziennikarz radiowy Andrzej Jaroszyński i był to strzał w dziesiątkę. Konkretnie chodziło o jedną piosenkę, ale za to o jaką – „Zielono mi” Ptaszyna Wróblewskiego i Agnieszki Osieckiej. Wielki przebój w niezwykłej interpretacji Dąbrowskiego wygrał „w cuglach” Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu w 1970 roku otwierając nową drogę w muzycznej karierze naszego bohatera. Po nim przyszła niezliczona ilość koncertów i wiele nagranych piosenek, które stawały się niekwestionowanymi przebojami. 

Oczywiście „Zielono mi” usłyszymy podczas koncertu w bemowskim amfiteatrze obok innych niezapomnianych przebojów oraz wielu, po mistrzowsku wykonywanych przez Dąbrowskiego, wielkich jazzowych standardów.

Koncert „Andrzej Dąbrowski & All Stars” będzie muzyczną ucztą z najwyższej półki, którą w pełni gwarantuje plejada gwiazd polskiego jazzu.

Bohaterowi wieczoru towarzyszyć będą: Andrzej Jagodziński - fortepian, Henryk Miśkiewicz - saksofon, Robert Majewski - trąbka, Michał Tomaszczyk - puzon, Marcin Jahr - perkusja oraz Sławomir Kurkiewicz - kontrabas.


 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 2 czerwiec 19:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS