Radio Szczecin dla Niepodległej
◄ Powróć

Radio Szczecin dla Niepodległej

 
 
  5 luty 19:00
Radio Szczecin

W kameralnej atmosferze Studia Koncertowego S-1 Radio Szczecin, wraz z zespołem Jazz at Lincoln Center, zagra najwybitniejszy muzyk jazzowy swojego pokolenia, jeden z najlepszych na świecie klasycznych trębaczy, genialny kompozytor Wynton Marsalis

Ten niepowtarzalny koncert, zainicjuje obchody 100-lecia Niepodległości w Radiu Szczecin. Będzie to również hołd oddany polskim, wybitnym artystom. Pierwsza część koncertu to swoisty łącznik z przeszłością, aranżacje jazzowe najwybitniejszych dzieł polskich twórców – Paderewski, Chopin, Komeda. Wykonawcami tej części będą uznani muzycy – Dorota MiśkiewiczSylwester Ostrowski Quintet, a także gościnnie, na specjalne zaproszenie Polskiego Radia Szczecin, Darius Brubeck. Syn uznanego na całym świecie kompozytora i pianisty jazzowego Dave’a Brubecka. Druga część koncertu to klasyczny Jazz w wykonaniu Wyntona Marsalisa i Jazz at Lincoln Center Orchestra.

Wyjątkowy charakter wydarzeniu nadaje również fakt, iż koncert będzie transmitowany na żywo na antenie Polskiego Radia Szczecin oraz w jakości HD w Internecie dostępny będzie na całym świecie. Będzie to jedyna transmisja na żywo koncertu Wyntona Marsalisa w jego tegorocznej trasie koncertowej.

To jednak nie wszystko. W związku z tematem przewodnim – rocznicą obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości Wynton Marsalis razem z Sylwestrem Ostrowskim oraz Dariusem Brubeckiem wykonają jeden z najbardziej znanych utworów Dave’a Brubeck’a „Take Five”.

Mecenasem koncertu jest Enea (ENERGIA+). Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Rezerwacja zaproszeń pod adresem e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (rezerwacja jest kompletna dopiero po potwierdzeniu jej przez Radio Szczecin)

Cena pojedynczego zaproszenia - 500 złotych.

Liczba zaproszeń jest ograniczona, decyduje kolejność wpływu zgłoszeń.


Strona WWWhttps://www.facebook.com/events/178941972855489/
AddresAleja Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin
 
 

Dostępne terminy

 • 5 luty 19:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS