Rafał Rokicki Trio - Koncert Charytatywny
◄ Powróć

Rafał Rokicki Trio - Koncert Charytatywny

 
 
  4 luty 20:30
Kuźnia Kulturalna   |   Warszawa, Polska

Koncert „Sąsiedzi sąsiadom” – Rafał Rokicki Trio

Wyjątkowy dlatego, że jesteśmy wspólnotą Miasteczka Wilanów, mieszkamy w naszej wilanowskiej społeczności i chcemy pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. 

Rafał Rokicki, nasz sąsiad z Sarmackiej, to pianista, kompozytor i aranżer. Jego muzyka charakteryzuje się nastrojowym poetycznym brzmieniem i bogatą dynamiką. Łączy przestrzenny jazz skandynawski ze słowiańskim romantyzmem oraz elementami jazzu nowoczesnego i third stream.

Muzyk jest absolwentem Berklee College of Music w Bostonie, gdzie otrzymał prestiżową nagrodę Jazz Performance Award. Za oceanem nagrał świetnie przyjętą płytę „G.H.R.”, a po powrocie do Polski zdobył liczne nagrody i wyróżnienia. Oczarował słuchaczy i krytyków. Ciepło wypowiadali się o nim Paweł Brodowski, Jan Ptaszyn Wróblewski i Tomasz Szachowski.

Rafał Rokicki koncertował w Polsce i za granicą. Od kilku lat występuje z wybitnymi muzykami młodego pokolenia jako Rafał Rokicki Trio. W 2014 roku z Michałem Kapczukiem (kontrabas) i Pawłem Dobrowolskim (perkusja) nagrał drugą płytę „Chopin Revisited”, zawierającą współczesne aranżacje utworów Fryderyka Chopina.

Ostatnie plany pokrzyżował Rafałowi i jego rodzinie pożar, który wybuchł w ich mieszkaniu. Na szczęście właścicieli nie było, jednak ogień i dym pochłonęły cały dobytek, w tym instrumenty muzyczne. Mieszkanie na razie nie nadaje się do zamieszkania i wymaga kompletnego remontu.

W Kuźni Kulturalnej 4 lutego odbędzie się koncert charytatywny, a dochód ze sprzedaży biletów będzie przeznaczony dla Rafała Rokickiego i jego rodziny.

Podczas koncertu Rafał wystąpi z Michałem Kapczukiem, kontrabasistą i gitarzystą basowym, absolwentem Wydziału Jazzu w ZPSM w Warszawie, wyróżnionym na licznych festiwalach w Polsce i za granicą oraz z Pawłem Dobrowolskim, perkusistą, występującym u boku Anny Marii Jopek, laureatem licznych nagród m.in. Fryderyka 2006 w kategorii najlepszy album – muzyka jazzowa za udział w płycie „Assymetry” Zbigniewa Namysłowskiego.

RAFAŁ ROKICKI TRIO w KUŹNI KULTURALNEJ: 4 lutego 2018

Wydarzenie można połączyć z kolacją od godz. 18:30 lub przyjść wyłącznie na koncert o godz. 20:30, wtedy zapewniamy miejsca w układzie teatralnym. Bilety w cenie 100 zł do kupienia w Restauracji Kuźnia Kulturalna (ul. Kostki Potockiego 24) lub na stronie www.kuzniakulturalna.pl.


Strona WWWhttp://biletyna.pl/event/Rafal-Rokicki-Trio-Koncert-Charytatywny-Kuznia-Kulturalna-Warszawa-e65635.html
AddresStanisława Kostki Potockiego 24, 02-958 Warszawa, Polska
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 4 luty 20:30

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS