◄ Powróć

Paderewski - Jazz - Inspiracje (w ramach IV Festiwalu Ignacego Jana Paderewskiego)

POD NASZYM PATRONATEM 
 
 10 listopad 19:30
Łazienki Królewskie – Teatr Królewski

W ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Ignacego Jana Paderewskiego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 4-11 listopada odbędzie się w Łazienkach Królewskich koncert PADEREWSKI – JAZZ – INSPIRACJE. Improwizacje na dwa fortepiany i wibrafon.

Projekt tworzą wybitny pianista jazzowy, improwizator Artur Dutkiewicz, wirtuoz wibrafonu Karol Szymanowski oraz znakomity pianista klasyczny młodego pokolenia Michał Szymanowski.

Artyści przedstawią wybrane kompozycje I. J. Paderewskiego zarówno w oryginale na fortepian, w aranżacjach jazzowych na fortepian, jak i w formie transkrypcji na wibrafon - instrument nieczęsto używany jako solowy na scenie muzycznej. Zaprezentują też opracowania utworów mistrza dokonane przez Artura Dutkiewicza na trzy instrumenty, co stworzy inspirującą, niecodzienną kolorystyczną brzmieniową jakość. Poszczególne tematy z dzieł Paderewskiego są inspiracją do rozwinięcia w formie swobodnej improwizacji przy pomocy jazzowego języka muzycznego wykorzystując fakt, że muzycy są też improwizatorami.

Główną bazą do twórczego rozwinięcia stanowią utwory Paderewskiego mające polski charakter, wykorzystujące ludowe korzenie, eksponujące polską śpiewność, połączoną z rytmami ludowymi. Właśnie rytm jest elementem wspólnym z muzyką jazzową co pozwoliło łączyć te dwa światy, płynnie przechodzić z jednego w drugi aby stworzyć nową oryginalną całość przy zastosowaniu różnorodnych środków wyrazu.

W programie m.in: Polonez H-dur op. 9, Legenda As-dur op.16, Nokturn B-dur op.16, Mazurek A-dur op. 9, Theme Varie op16, Menuet G-durop. 14, temat z Koncertu fortepianowego A moll op.17.
 
 

Dostępne terminy

 • 10 listopad 19:30

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS