◄ Powróć

VEIN trio

POD NASZYM PATRONATEM 
 
 15 listopad 19:00
Centrum Łowicka   |   Warszawa, Polska

VEIN trio
Michael Arbenz - fortepian
Thomas Lähns - kontrabas
Florian Arbenz – perkusja
gość specjalny Rick Margitza – saksofon

15 listopada w Centrum Łowicka w Warszawie wystąpi VEIN trio z gościem specjalnym amerykańskim saksofonistą Rickiem Margitzą. W programie usłyszymy utwory Ravela z najnowszej płyty „Vein plays Ravel“, oraz kompozycje własne zespołu. Podczas koncertu kontrabasista zagra na instrumencie pamiętającym czasy Ravela.

Szwajcarski zespół jazzowy, który istnieje od 2006 roku, ma na swoim koncie dziesięć albumów autorskich, kilkaset koncertów na czterech kontynentach (w ponad 40 krajach), oraz współpracę z legendarnymi amerykańskimi saksofonistami: Davem Liebman’em i Gregiem Osby’m.

Na jubileusz dziesięciolecia działalności VEIN przedstawiają "VEIN plays RAVEL", album, na którym po raz kolejny wkraczają na nowe terytorium i którym dokumentują swój kolejny krok w przyszłość.

Koncerty VEIN TRIO to połączenie wielu nurtów, od klasycznego po współczesny jazz – muzyka iskrząca energią i humorem, jednak nie pozbawiona subtelności oraz wyrafinowania.

Założeniem ich muzyki, to możliwe największe zrównoważenie trzech instrumentalnych głosów – zaczynając od kompozycji i aranżacji, aż do rozpracowywania partii solowych, przydzielonych każdemu z trzech muzyków.

Filozofia gry VEIN, czyli współgranie na równych zasadach wszystkich członków zespołu.

Na przestrzeni lat trio Vein wypracowało niemal symbiotyczne zgranie. To zaplecze wspólnych muzycznych doświadczeń, zdumiewająca jedność konceptów i świetny warsztat każdego z muzyków, co zawsze doskonale sprawdza się w połączeniu z inspirującym stylem.

Artyści grają z największą precyzją nawet w najbardziej wymagających, skomplikowanych, zniekształconych, przerysowanych kompozycjach, pasażach i partiach solowych.

RICK MARGITZA, amerykański saksofonista tenorowy i kompozytor, wychowany w muzycznej, cygańskiej rodzinie, abolwent prestiżowego Berklee School of Music w Bostonie, znany m.in. ze współpracy z Milesem Davisem, Jeffem Wattsem i Jeffem Calderazzo.

Saksofonista często sięga i wykorzystuje w kompozycjach swoje cygańskie korzenie tworząc muzykę precyzyjnie, jazzowo rozpisaną i włączającą elementy innej, kulturowej stylistyki.

Bilety: 40 zł, 30 zł (seniorzy, studenci, uczniowie)


Strona WWWhttps://www.facebook.com/events/154760235125348/
AddresŁowicka 21, 02-502 Warszawa, Polska
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 15 listopad 19:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS