◄ Powróć

Trombone Shorty & Orleans Avenue

 
 
  8 listopad 20:00
ICE Kraków Congress Centre

 Trombone Shorty, a właściwie Troy Michael Andrews, to pochodzący z Nowego Orleanu frontman Trombone Shorty & Orleans Avenue.
Funkujący brass band, który w swoich kompozycjach łączy rockową dynamikę z jazzową improwizacją oraz hip-hop koncertował już na 5 kontynentach! Każdy występ przynosi im rzesze fanów na całym świecie. Zespół pojawił się w Polsce do tej pory tylko raz, jako gość specjalny Blue Note Records i Foo Fighters na koncercie w Tauron Arenie w 2015 roku. 

O muzyce zespołu było głośno od samego początku – album "Backatown" 
z 2010 roku był nominowany do nagrody Grammy, podobnie "True" z 2011, który poza tym utrzymywał się na szczycie Billboard Contemporary Chart Jazz Magazine przez 12 tygodni! Trzecią płyta "Say That To Say This" została wydana we wrześniu 2013 roku,
w 2014 wystąpili na 56. gali rozdania nagród Grammy.
Najnowszy album ”Parking Lot Symphony” (wytwórnia Blue Note Records) 
z maja tego roku pokazuje, że Troy Andrews to utalentowany kompozytor, a także wybitny multiinstrumentalista, który niesamowicie gra nie tylko na puzonie, ale i na tubie, trąbce, a nawet na gitarze.

Trombone Shorty w ostatnich 4 latach aż pięć razy wystąpił w Białym Domu. Wspierał muzycznie Macklemore’a i Madonnę podczas rozdania nagród Grammy; wystąpił gościnnie na albumach She & Him, Zaca Browna, Dierksa Bentleya i Marka Ronsona. Otwierał trasy koncertowe Red Hot Chilli Peppers, Foo Fighters, Daryla Halla i Johna Oatesa; pojawił się w Sonic Highways, filmie dokumentalnym o Foo Fighters, a nawet udzielił swojego głosu w filmie animowanym The Peanuts Movie. Wydał “Trombone Shorty”, książkę dla dzieci o swoim życiu, która otrzymała tytuł Caldecott Honor Book w roku 2016.

Koncert jest organizowany w ramach cyklów Świat Wielkiej Muzyki i ICE JAZZ oraz Festiwalu Krakowskie Zaduszki Jazzowe Plus+.


Bilety w cenach 180 zł, 150, 120,100, 80 zł dostępne na ticketpro.pl, eventim.pl, w InfoKraków ul. św. Jana 2 oraz w naszym biurze (ze zniżką 10%).
 
 

Dostępne terminy

 • 8 listopad 20:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS