◄ Powróć

Michał Sołtan w Harendzie

 
 
 18 wrzesień 20:00
Harenda   |   Warszawa, Polska

SKŁAD: 

Marcin Kajper Fanpage - saksofon tenorowy, sopranowy
Maciej Kądziela - saksofon altowy 
Rafał Dubicki - trąbka
Miłosz Oleniecki - fortepian/instrumenty klawiszowe
Łukasz Makowski- kontrabas
Marcin Jahr Drum Art - perkusja

Michał Sołtan – gitarzysta, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista, edukator i performer. Związany twórczo z Warszawą i Sopotem. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Lider zespołu Imagination Quartet, z którym grał koncerty na festiwalach jazzowych w Chinach, Niemczech, Danii i Polsce, prezentując autorskie kompozycje. Z zespołem wydał dwie płyty „IQ” 2011 r. oraz „Mallada” 2015 r. Od 6 lat jest współtwórcą poniedziałkowych Funk & Jazz Jam Session w warszawskim klubie Harenda. W 2015 roku rozpoczął solowe eksperymenty z Loop Station. 
Od początku 2016 roku zorganizował ponad 30 warsztatów „Uwolnij muzykę”, oraz zagrał ponad 70 koncertów, na których można usłyszeć m.in. single „Pan Sowa” czy „Najlepiej”. Obydwa single można usłyszeć w wielu stacjach radiowych, m.in. Tok FM, Polskie Radio, Radio Gdańsk, Radio Dla Ciebie, RDN Małopolska i wielu innych. W tym eventy dla m.in. Deloitte, Mercedes, Plagiat.pl. Podczas interaktywnego koncertu, porywa słuchaczy na scenę i wtajemnicza w swój warsztat pracy. Zagrał supporty przed Melą Koteluk, Lao Che czy Smolik/Kev Fox, wziął udział w Must Be The Music 9 zdobywając 4xTAK, grał na festiwalach Tarnów Polskiej Piosenki, w Muzeum Polskiej Piosenki w Amfiteatrze w Opolu, Teatrze Szekspirowskim, Teatrze BOTO i wielu innych. 
W lutym 2017 powrócił z Imagination Quartet dając niezapomniany koncert w Klubie 12 on 14 w Warszawie. 
Wraz z Magdaleną Jankowską stworzył performance „MaloGranie”, podczas którego komponuje muzykę na żywo do malowanego obrazu. Pierwsze publiczne MaloGranie odbyło się w Teatrze BOTO 5 maja 2015, przy okazji oddania muralu „Mewy Origami”, zaprojektowanego i wykonanego własnoręcznie przez Magdalenę Jankowską. 
Pod koniec 2016 roku założył kanał „Muzyk w formie” na YT, poświęcony związkom muzyki, sztuki i sportu, na którym zaprasza do rozmowy, wspólnego muzykowania i trenowania znanych i mniej znanych twórców i ludzi kultury. 
Jest zaangażowany w działania charytatywne i społeczne, jak pomoc domom dziecka czy akcję uświadamiającą o FASD.

W ciągu muzycznego życia akompaniował, grał, współpracował lub współpracuje z artystami: Shannon Corey, Dante Luciani, Benjamin Drazen, Mark Wilkins, Adam Lambert, Marta Podulka, Małgorzata Markiewicz, Ania Teliczan, Justyna Majkowska, Marta Zalewska, Katarzyna Dąbrowska, Katarzyna Krawczyk, Ireneusz Wojtczak, Maciej Moszyński, Kuba Sienkiewicz (Elektryczne Gitary), Mateusz Krautwurst, Marcin Pendowski (Pendofsky, FISZ), Maciej Zwierzchowski (NIECHĘĆ), Tomek Torres (AFROMENTAL), Marek Stefankiewicz, Robert Obcowski, Adam Lewandowski, Tomasz “Harry” Waldowski (LEMON), Marcin Kajper (RAY WILSON), Robert Pludra (ALTERS), Paweł i Piotr Zalewscy (ALTERS, RITA PAX), Glenn Mayer (BLENDERS), Michał Tomaszczyk, Bartek Pietch (BIBOBIT), Piotr Remiszewski, ENEJ i z wieloma innymi.

Miłosz Oleniecki - pianista, aranżer, absolwent wydziału jazzu szkoły im. F. Chopina w Warszawie. Współpracował z takimi artystami jak Michał Urbaniak, Wojtek Mazolewski Quintet, Łukasz Zagrobelny, Natalia Nykiel, Ortega Cartel i inni. Lider autorskiego tria jazzowego.

Marcin Kajper Fanpage – saksofonista tenorowy, altowy, sopranowy, multiinstrumentalista, aranżer, muzyk sesyjny mieszkający obecnie w Warszawie. Wychowanek prof. Jarosława Knyszki w klasie klarnetu w PSM w Szprotawie, absolwent Liceum Muzycznego im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu w klasie klarnetu prof. Jarosława Wachowiaka. W roku 1998 rozpoczął dalszą edukacje na Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego prof. Zdzisława Nowaka, którą kontynuował w klasie saksofonu prof. Jerzego Jarosika na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W swojej karierze artystycznej zadebiutował w orkiestrze Zbigniewa Górnego.

Współpracował z artystami polskiej sceny jazzowej takimi jak :Andrzej Przybielski, Zdzisław Babiarski, Piotr Biskupski, Grzegorz Nadolny, Zbigniew Wrombel, Filip Wojciechowski, Paweł Pańta, Cezary Konrad, Marcin Pendowski. Jak również z zespołami – Strefa Zero, Samhokin Band, The Ślub, Switch On Quintet, Mamarytmia, Sinatra Project, Wolny Band, Wojtek Korda.W roku 2006 zdobył wyróżnienie solistyczne na festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu.

Od wielu lat współpracuje z big bandami poznańskimi jako solista insrumentalny. W 2008 roku z zespołem Switch On Quintet zdobył Grand Prix na festiwalu jazzowym w Siofók (Węgry) i z tym samym zespołem znalazł się w ścisłej czołówce zespołów na festiwalu jazzowym w Usti nad Łebą(Czechy). Jako instrumentalista solowy zdobył pierwsze miejsce siódmej edycji konkursu w Szczecinie – „Zmagania Jazzowe”. Z Quintetem Macieja Fortuny zajął 2 miejsce na festiwalu jazzowym dla młodych muzyków w Krakowie – Jazz Juniors 2008.

Od roku 2012 na stałe współpracuje z gitarzystą, kompozytorem i wokalistą Rayem Wilsonem który zastąpił Phila Colinsa w zespole Genesis. Owoce ich współpracy to nie tylko koncerty w Polsce i na całym świecie ale również nagranie w 2013 roku w kooperacji z Polskim Radiem płyty zatytułowanej „Chasing Rainbows” zawierającej 12 utworów utrzymanych w typowym brzmieniu brytyjskiego rocka.

Rafał Dubicki – trębacz, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, kierunek Jazz i Muzyka Estradowa, specjalność instrumentalistyka jazzowa. Zajmuje się każdym rodzajem muzyki od klasyki po muzykę rozrywkową. Jest trębaczem współpracującym z kilkoma zespołami muzycznymi, m.in.: Alex Band, Genesis I Ray Wilson, Eljazz Bigband czy Pendowsky. 

Łukasz Makowski - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku instrumentalnym, a także norweskiej Griegakademiet (Bergen) na kierunku klasyczny kontrabas solowy. Jest muzykiem ze sporym doświadczeniem zarówno jazzowym jak i klasycznym. Występował jako solista z towarzyszeniem orkiestry kameralnej „BergenUnge Kammerorkester”, a także Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obecnie występuje u boku czołowych muzyków polskiej, norweskiej i angielskiej sceny jazzowej. Współpracuje z następującymi muzykami: (Tony Kofi, Winston Clifford, Alf Wilhelm Lundberg, Krzysia Górniak, Wojtek Gogolewski, Piotr Sawicki, Zbigniew „Levandek” Lewandowski, Adam Lewandowski, Krzysztof Kwiatkowski, Marek Markowski, Wawrzyniec Prasek, Marcin Cichocki, Rafał Christa. W latach 2004 – 2005 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni (m.in. przy przedstawieniach ”Muzyka Gershwin”, ”Jojne Pisze List”, ”RoxiBar”) W ramach różnych projektów koncertował w takich klubach jak: ”606 Jazz Club” w Londynie, oraz ”Madam Felle” (Evans Jazz Club), ”La Bottega Italiana” w Bergen, a także występował na festiwalach jazzowych w Polsce, Norwegii i Angli: „Częstochowa Spring Jazz Festiwal” w 2008roku, Świdnica „Świdnickie Noce Jazzowe” w 2008roku, dwukrotnie w Haugesund na „Silda Jazz Festival” w 2008 i 2009roku, oraz w Londynie na „London Jazz Festival” w 2008roku.

Od wielu lat Tomasz Grabowy zajmuje czołowe miejsca w ankietach fachowych czasopism muzycznych (m.in.: nagroda w kategorii Najlepsza Sekcja Rytmiczna oraz Płyta Roku 2002 - "Go to Chechua Mountain" - Funky Groove -ankieta magazynu "Gitara i Bas" oraz tytuł najlepszego zespołu jazzu elektrycznego - Funky Groove - w ankiecie czasopisma "Jazz Forum" 2003).

Od 2006 roku jest nauczycielem w klasie gitary basowej Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jest autorem książki instruktażowej dla basistów "Moja Basówka" -2009 rok. Od wielu lat prowadzi warsztaty muzyczne między innymi w Bolesławcu - Blues nad Bobrem.

Marcin Jahr Drum Art

Urodzony w 1969, edukację muzyczną rozpoczął w 1983 w Liceum Muzycznym w Bydgoszczy, które ukończył w 1988 roku z wyróżnieniem. Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach (1988 - 1992). Profesjonalną karierę rozpoczął w Kwintecie Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego (1987). Później współpracował m.in. z Garrisonem Fewellem, Nicolasem Simionem, Joachimem Menclem, Piotrem Wojtasikiem (CD pt. "Lonely Town" zostało uznane przez czytelników czasopisma „Jazz Forum” Płytą Roku 1995), Mieczysławem Szcześniakiem, Kubą Stankiewiczem, Lorą Szafran z zespołem New Presentation, Karolem Szymanowskim, Brandonem Furmanem i Jackiem Niedzielą, Piotrem Baronem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko, Januszem Muniakiem, Leszkiem Kułakowskim, Krzysztofem Herdzinem, Michałem Kulentym i z wieloma innymi. Grał również z takimi muzykami, jak Mike Minieri, Garrison Fewell, Pete Lockett, Rick Margitza, John Gross, Samuel Torres, Nicolas Simion, Paul Imm, Ed Schuller, Darek Oleszkiewicz, Matus Jakabcic, Volker Greeve, Nipy Noya, Vadim Brodski, Amir Gwirtzman, Hermine Deurloo, 0-58, Zbigniew Namysłowski, Maciej Sikała, Bernard Maseli, Piotr Baron, Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, Ewa Bem, Lora Szafran, Hanna Banaszak, Ewa Uryga, Anna Maria Jopek, Krystyna Stańko, Andrzej Dąbrowski, Janusz Szrom, Tomasz Stańko, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, Kuba Stankiewicz, Wojciech Majewski, Leszek Kułakowski, Marek Napiórkowski, Artur Lesicki, Maciej Grzywacz, Jarosław Śmietana, Big-Band Wiesława Pieregorólki, All Stars Big-Band Złota Tarka.

Brał udział w wielu festiwalach jazzowych w różnych krajach. Grał na prawie wszystkich scenach Polski, a za granicą - np. w słynnych klubach USA - Birdland w Nowym Jorku oraz Blues Alley w Waszyngtonie.

Stała współpraca - obecnie: różne projekty Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego, Funky Groove, "Adam Wendt & Friends", „Adam Wendt Power Set”, Wojciech Niedziela Trio i Quartet, Gudrumba Duet (z perkusistą Jackiem Pelcem), The Other Sound (D. Troczewski, J. Buczkowski, Z. Wrombel).

Jest doświadczonym pedagogiem - uczył na Warsztatach Muzycznych w Puławach (1991-2010), „Leichlinger Jazz Workshop” podczas „Forum Ost-West” w Niemczech (1992, 1994, 1996), Warsztaty Muzyczne w Pułtusku (2002 - 2008), Międzynarodowe Warsztaty Muzyczne w Inowrocławiu (2003), International Jazz Worskhop Praha (2006, 2007), Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Lesznie (2008-2013). W latach 2004 - 2008 uczył perkusji na wydziale jazzowym w Instytucie Kultury i Sztuki na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od 2009 r. uczy gry na perkusji oraz rytmu w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie.

Marcin Jahr jest perkusistą wszechstronnym, interesuje się praktycznie wszystkimi stylami muzyki - od bluesa po nowoczesny jazz, nie stroniąc od muzyki popularnej oraz fusion i World Music. Rozwija również swoje umiejętności ucząc się gry na różnych instrumentach perkusyjnych z całego świata.Bilety 30/35 zł


Strona WWWhttps://www.facebook.com/events/374649336284911/
AddresKrakowskie Przedmieście 0, 00-333 Warszawa, Polska
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 18 wrzesień 20:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS