◄ Powróć

Renata Plaga Art Installation / Alina Mleczko Quartet „Gentle Extreme”

 
 
 27 czerwiec 20:30
12on14 Jazz Club   |   Warszawa, Polska

Renata Plaga, poetka, blogerka, reżyserka dokumentu Realna utopia. Od 2007 roku, konsekwentnie i z pasją publikuje albumy poezji: Metaxa, Kobieta, Usłyszane w ciszy, Nieznane, Skupienie, Na Dobry początek, Amma – Love in action, FLOW, 12 życzeń, Zero Grawitacji, Gentle, Poezje wpisuje w przestrzeń galeryjną, miejską, biznesową, przełamując stereotypy myślowe i konwencje. Wypracowała minimalistyczny styl z mocną puentą filozoficzną, przekazuje słowa poprzez albumy, filmy, instalacje przestrzenne.

Absolwentka Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Dziennych Studiów Dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim. Przez lata specjalistka od strategii komunikacji. Jako artystka czterokrotnie wyróżniona stypendium ZAIKS.

 

Alina Mleczko – saksofonistka najczęściej wykonująca muzykę klasyczną  i współczesną.  Solistka koncertująca w salach filharmonicznych w kraju i za granicą. Pedagog. Doktor sztuk muzycznych. Adiunkt na UMFC w Warszawie. Tworzy także projekty czerpiące z muzyki jazzowej i ethno.

Koncerty Aliny Mleczko z udziałem Buby Badije Kuyateh to niespotykane połączenie dwóch  skrajnie od siebie różnych muzycznych światów  a także pozornie niewspółgrających ze sobą barw instrumentów.  Fuzja tradycji afrykańskiej i polskiej  ale także fuzja doświadczeń  artystycznych wykonawców i gatunków muzycznych z których się wywodzą.

Doświadczenia w muzyce europejskiej, klasycznej i współczesnej Aliny Mleczko w połączeniu z jakże odmienną energią i „transowością” muzyki afrykańskiej Buby Badije Kuyateh, tworzą niespotykaną nową jakość. To autorski projekt oparty na własnych kompozycjach i improwizacji. Ta osobista wypowiedź artystów znajduje znakomite połączenie  z poezją Gentle. Wibracja słowa współgra z energią dźwięku. Muzyka „wzmacnia” wydźwięk słowa.

 

▎ RENATA PLAGA ART INSTALLATION / ALINA MLECZKO QUARTET „GENTLE EXTREME” 

Renata Plaga – poezja, malarstwo, instalacje artystyczne
Alina Mleczko – saksofony sopranowy i altowy
Buba Badije Kuyateh – kora afrykańska
Wojciech Gumiński – kontrabas
Albert Karch – perkusja

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 60 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 66 PLN

 


Strona WWW12on14club.com
Addresul. Noakowskiego 16
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 27 czerwiec 20:30

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS