◄ Powróć

Adam Pierończyk Trio - Monte Albán

POD NASZYM PATRONATEM 
 
 13 lipiec 20:32
Śląski Jazz Club   |   Gliwice, Polska

W lipcu projekt Monte Albán, czyli jubileuszowy, dwudziesty już album pod nazwiskiem wybitnego polskiego muzyka jazzowego, Adama Pierończyka.

Oryginalna muzyka improwizowana w połączeniu z elektroniką została nagrana w HH-Studio w Mexico City. Muzyka zainspirowana wizytą w tytułowym Monte Alban - prekolumbijskim centrum kultur olmeckiej, zapoteckiej i mixteckiej. Muzyka i płyta nominowana do Fryderyka 2017. John B. Arnold - perkusista z Nowego Jorku, wnuk słynnego autora światowej sławy standardów jazzowych Hoagy Carmichaela (Stardust, Skylark, The Nearness of You), Współpracował z takimi artystami jak: Chet Baker, Lee Konitz, Kenny Garrett, Greg Osby, John Abercrombie, Matthew Garrison, John Pattitucci, Reggie Washington. I to wszystko 13 lipca w Śląskim Jazz Clubie.

Adam Pierończyk - saksofon tenorowy i sopranowy, elektronika
Robert Kubiszyn - gitara basowa, elektronika
John B. Arnold - perkusja

Recenzje:

“Jego najznakomitsze dzieło do tej pory - wzbudzające ciekawość, nieszablono-we(…)”
"przestrzenne i nadzwyczaj współczesne nagranie”
“Impresje (…) świeże, innowacyjne, współczesne, wielobarwne błyszczące delikat-nym światłem pochodzącym z nieokreślonego i jak się wydaje pozaziemskiego źródła”
Dan McClenaghan / All About Jazz

"Improwizacje na bardzo wysokim poziomie / Pozycja obowiązkowa dla melomanów muzyki improwizowanej"
"Muzyka zespołu jest ekscytująca dzięki subtelnej mieszance naturalnego brzmienia instrumentów oraz elektroniki”
Sjoerd van Aelst / Jazzflits ( holenderski magazyn jazzowy )

“Muzyka - skupiona, refleksyjna, pełna niuansów, w imponujący sposób łącząca w sobie ważną tkankę elektroniczną i otwartej, ekspresyjnej, pełnej barw, jazzowej im-prowizacji”.
Paweł Janas / MIesięcznik Kulturalny IKS

“Pierończyk (…) jego gra jest bardzo interesująca. Saksofonista zaskakuje pomysła-mi. Płyta (…) frapująca, inspirująca i kolorowa. - 5*****”
Ryszard Borowski / Jazz Forum

"Ten album zwyczajnie kusi, następnie hipnotyzuje, a ostatecznie całkowicie uzależnia.”
Mateusz Kołodziej / www.axunarts.pl

"Dwudziesta płyta znakomitego muzyka, znowu zaskakująca, znowu bardzo dobra. Polecamy.”
Krzysztof Komorek / Donos kulturalny

“Piękny album (…) niezwykłe brzmienie (…)”
“Pierończyk to oczywiście jeden z najlepszych polskich saksofonistów jazzowych, a jego gra - spektakularna.”
“Zdecydowanie jedno z najciekawszych wydawnictw na polskiej scenie w 2016 r (…) godne polecenia wszystkim koneserom muzyki na całym świecie!”
Adam Baruch / The Soundtrack of My Life ( ISRAEL)

“Performance Pierończyka jest fantastyczny… chce się, by nie przestawał grać.(…) Nie słyszałem w zeszłym roku nic podobnego. Gorąco polecam.”
Adam Tkaczyk / JazzPressAdam Pierończyk - czołowy polski saksofonista jazzowy, lider i kompozytor. Znany z niezwykłej kreatywności jeden z „największych innowatorów w polskim jaz-zie”, koncertuje na całym świecie. Zdobył wiele nagród, w tym 18 nominacji oraz 2 główne nagrody “Fryderyk” jako „Jazzowy Muzyk Roku” oraz za „Jazzowy Album Roku”. Jedenaście razy został wybrany „Najlepszym Saksofonistą Soprano-wym” według magazynu „Jazz Forum”.

W latach 2004-2005 dyrektor artystyczny festiwali Jazz aux Oudayas i Jazz Au Chel-lah w Rabacie, stolicy Maroko oraz Sopot Jazz Festival w latach 2011 - 2015.
Współpracował m.in. z takimi muzykami jak: Gary Thomas, Greg Osby, Sam Rivers, Miroslav Vitous, Archie Shepp, Bobby McFerrin, Tomasz Stańko, Ted Curson, Anthony Cox, Joey Calderazzo, Leszek Możdżer.Robert Kubiszyn - basista, kontrabasista, aranżer i producent.
Wśród muzyków, z którymi współpracował są m.in.: Adam Pierończyk, Gregoire Ma-ret, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Dean Brown, Jon Herrington, Maria Schneider (z orkiestrą Krzysztofa Herdzina), Gary Husband, Cezary Konrad, Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau, Ewa Bem, Natalia Kukulska, Kuba Badach.


John B. Arnold - rdzenny nowojorczyk - to nie tylko wnuk słynnego autora światowej sławy standardów jazzowych Hoagy Carmichaela (Stardust, Skylark, The Nearness of You), ale przede wszystkim ekscytujący i energetyczny perkusista, który ciągle rozwija swój muzyczny język. Współpracował z takimi artystami jak: Chet Baker, Lee Konitz, Kenny Garrett, Greg Osby, John Abercrombie, Matthew Garrison, John Pattitucci, Reggie Washington.

miejsce koncertu:
ul. Wieczorka 22
44-100 Gliwice

Bilety: 20 zł przedsprzedaż / 25 zł w dniu koncertu

(do nabycia w Klubie Muzycznym 4art w godzinach otwarcia lokalu - www.4artgliwice.com)

Możliwość zakupu online:
1. Na konto Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club przelej sumę za wybraną ilość biletów (najpóźniej w dniu poprzedzających koncert - w dniu koncertu ta opcja nie jest realizowana)
Getin Bank O/Gliwice 42 1560 1081 0000 9040 0023 8437 - w tytule przelewu podaj tytuł koncertu.

2. Prześlij potwierdzenie przelewu w formacie PDF, PNG lub JPG na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Przyjdź na koncert
(ze względu na dziwne i niewytłumaczalne zjawiska zachodzące czasem w świecie elektronicznym sugerujemy posiadanie potwierdzenia przelewu przy sobie, tak na wszelki wypadek).


Strona WWWhttps://www.facebook.com/events/1284132495039116/
AddresJózefa Wieczorka 22, Gliwice, Polska
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 13 lipiec 20:32

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS