◄ Powróć

HoTS z gościnnym udziałem Agi Derlak

 
 
 21 maj 19:05
Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej   |   Warszawa, Polska

  W programie koncertu znajdą się utwory z pierwszej i drugiej płyty jak też zupełnie nowe, skomponowane specjalnie na ten koncert. Na scenie pojawi się wyjątkowy gość: Agnieszka Derlak - wybitna pianistka, liderka Aga Derlak Trio, które w 2015 wyróznione zostało nagrodą Fryderyk. To wspólne muzyczne spotkanie zwieńczone zostanie wydaniem płyty. Nagrana na żywo, w poszerzonym składzie, oddająca energię i emocje tego koncertu będzie stanowiła zwieńczenie dotychczasowej pracy zespołu, ale również wskaże kierunki w którym zespół będzie podążać w najbliższej przyszłości. 

Kwintet HoTS od początku swojego istnienia poszukuje własnego głosu i wypracowuje oryginalne brzmienie, nawiązujące do europejskiej tradycji nowoczesnego jazzu. Zespół ten jest owocem przyjaźni i wspólnej artystycznej wyobraźni pięciu muzyków, którzy pochodzą z różnych środowisk artystycznych - jazzu, muzyki klasycznej, rozrywkowej i improwizowanej. Te różne gatunki spotykają się i przeplatają w ich wspólnej muzyce. Tytuł pierwszego albumu: ”Harmony of the Spheres" (V Records 2015) odnosi się, podobnie jak jego skrót w nazwie zespołu, do pitagorejskiej harmonii ciał niebieskich. To właśnie harmonia jest kluczem do opisania tej płyty, która skupia się przede wszystkim na melodii i brzmieniu. Każdy z utworów, które charakteryzuje zmieniająca się rytmika, liryczność tematów i oryginalna harmonia, opowiada o prostych rzeczach - miejscu urodzenia, fascynacji serialem filmowym, inspiracjach muzycznych, o miłości. Druga płyta zespołu, pt. „Numbers” (Multikulti Project 2016) zawiera kompozycje bardziej złożone, o otwartej formie i z dużą dawką improwizacji. Pomiędzy utworami, których tytuły to symbole liczbowe, są improwizowane podczas sesji nagraniowej interludia. Jest to album koncepcyjny, pełen charakterystycznej melodyki i dyscypliny wykonawczej wypracowanej przez wiele lat wspólnych prób i koncertów. Na obu płytach znajdują się wyłącznie autorskie kompozycje lidera zespołu - Mikołaja Poncyljusza. Unikalny styl muzyczny kwintetu został zauważony przez krytyków muzycznych i doceniony przez międzynarodową publiczność - zespół zagrał juz ponad 70 koncertów w Polsce i za granicą. Autorska muzyka HoTS jest energiczna, wyrazista i pełna emocji, a zespół potrafi budować dramaturgię i niezapomniany klimat na scenie.

Zespół aktywnie uczestniczy w różnych projektach i wydarzeniach muzycznych. Na festiwalu Fama, pod dyrekcją Włodka Pawlika, tworzyli projekt pod nazwą „Laboratorium muzyki – We are from here”, z którym zaprezentowali się również w 2012 na festiwalu „Wszystkie Strony Świata” w Puławach. W czerwcu 2015 wygrali konkurs na „Młodą Scenę Jazzową” którego nagrodą był występ w listopadzie 2015 na festiwalu Jazz Jantar. W Styczniu 2016 wyruszyli na pierwszą zagraniczną trasę koncertową obejmującą 12 koncertów w Czechach. Zwieńczeniem trasy był występ na „18-th International Music Festival Jazziniec”, który otworzyli. W sierpniu 2016 wystąpili na 12 Międzynarodowym Festiwalu Jazz W Ruinach, a w październiku na II Festiwalu Jazz & Literatura w Chorzowie. Zespół zajął 3 miejsce w plebiscycie czasopisma JazzPress na rok 2016 w kategorii: Polski jazzowy wykonawca roku i Polska Jazzowa płyta roku.

Wystąpią:

Mikołaj Poncyljusz – gitara
Radosław Nowak – trąbka
Bartosz Tkacz – saksofon tenorowy
Adam Prokopowicz – kontrabas
Maciej Wojcieszuk – perkusja 

+ gość specjalny
Agnieszka Derlak - fortepian.


Strona WWWstudianagran.com.pl
Addresul. Myśliwiecka 3/5/7
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 21 maj 19:05

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS