◄ Powróć

Włodek Pawlik Trio

 
 
 21 maj 17:00
Filharmonia Śląska   |   Katowice, Polska

Włodek Pawlik (rocznik 1958) – pianista i kompozytor, laureat nagrody Grammy 2014 za opromienioną podwójna platyną płytę Night In Calisia (pierwsza i jedyna w historii nagroda Grammy dla polskiego jazzu) ze swoim Triem – Włodek Pawlik (fortepian),  Paweł Pańta (kontrabas) i Cezary Konrad (perkusja) – pojawi się na estradzie Filharmonii Śląskiej wraz z Ewą Urygą, w jej autorskim cyklu  The meeting classic & jazz. Miejsca rezerwować i akumulatory pysznej zabawy muzycznej należy ładować na niedzielę 21 maja. Będzie się działo. Program przewiduje utwory pochodzące z albumów America (2015) oraz nagrodzonego Grammy Night In Calisia (2012).

Magazyn „Who is Who at North Jazz Festival 1998” po koncercie jego Tria określił go zaszczytnym mianem „Vladimir Horowitz of jazz”, ale i bez takich porównań Włodek Pawlik to niezwykłe zjawisko polskiej muzyki. Jest absolwentem klasy fortepianu prof. Barbary Hesse-Bukowskiej w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Ukończył też studia na wydziale jazzowym Hochschule für Musik w Hamburgu. W 2007 roku uzyskał doktorat na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina, gdzie aktualnie prowadzi wykłady z improwizacji. W dorobku ma 30 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej, teatralnej, kompozycji orkiestrowych, muzykę do baletu, operę, kantatę, dwa koncerty fortepianowe, utwory wokalne. Cechuje jego twórczość wyjątkowa łatwość i naturalność, z jaką porusza się, wykorzystując różnorodne techniki komponowana. Jest mistrzem muzycznego collage’u .

Wśród wyjątkowych dokonań artystycznych Pawlika znajdują się m.in.: Misterium Stabat Mater na fortepian jazzowy i chór gregoriański oraz jazzowy projekt Włodek Pawlik Trio „Anhelli”, uhonorowany nagrodą TVP Kultura. Na zamówienie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Włodek Pawlik skomponował suitę „Wolność” na chór, orkiestrę i trio jazzowe, która została wykonana 4 czerwca 2014 r. z okazji Święta Wolności na pl. Zamkowym w Warszawie w obecności wielu głów państw, w tym prezydenta USA Baracka Obamy. Bestsellerowy album CD i DVD „Włodek Pawlik Trio-America” miał swą premierę 24 maja 2015 w Filharmonii Narodowej.

Włodek Pawlik Trio w składzie:


Włodek Pawlik – fortepian
Paweł Pańta – kontrabas
Cezary Konrad – perkusja

Ewa Uryga – vocal, kierownictwo artystyczne

W programie: utwory pochodzące z albumów America (2015) oraz nagrodzonego Grammy Night In Calisia (2012).

Bilety w cenie 32 - 55zł.

 


Strona WWWfilharmoniaslaska.art.pl
Addresul. Sokolska 2
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 21 maj 17:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS