◄ Powróć

OLD METROPOLITAN BAND Swing Club

 
 
 25 maj 19:00
Mazowiecki Instytut Kultury   |   Warszawa, Polska

Wykonawcy:

Ryszard Kopciuch-Maturski /bg, voc/

Tadeusz Oferta /bjo, voc/

Ryszard Kwaśniewski /vl, voc/

Adam Góralczyk /tb, voc/

Wiktor Kierzkowski /dr, voc/

Ela Kulpa /voc/

 

Adam Ferch – prowadzenie koncertu, autor koncepcji artystycznej.

 

OLD METROPOLITAN BAND - niekonwencjonalny zespół jazzowy, który od czasu powstania w 1968 roku do dzisiaj fascynuje pełną temperamentu muzyką, nie tylko w Polsce ale także poza granicami kraju. Na początku lat siedemdziesiątych był laureatem większości konkursów jazzowych w Europie i szybko awansował do grona najbardziej ulubionych formacji prezentujących stary, dobry jazz - dixieland. Po latach istnienia, krakowska grupa nic nie straciła ze swojej przysłowiowej witalności i tryskającego energią drive'u. Do dziś pozostaje grupą, na koncerty której, przychodzi chętnie kilka pokoleń słuchaczy, nie tylko fanów jazzu. Muzyczne podróże po całym świecie, czarne płyty (nagrywane w Niemczech i w Polsce), płyty CD (w tym złota za album „Jambalaya”), udział w filmach fabularnych, audycjach telewizyjnych, festiwalach jazzowych - to dorobek OMB w ciągu czterdziestu dziewięciu lat jego dotychczasowej działalności od Moskwy przez Europę po Hawanę. Dzięki eksperymentom z innymi gatunkami muzyki zespół wypracował sobie unikatowy, oryginalny styl pozwalający wyróżniać go wśród innych. Niekonwencjonalny jest też jego repertuar: od standardów jazzu tradycyjnego, poprzez znane evergreens, jak: Route 66, Hit the Road Jack, Summertime, Bel Ami, Midnight in Moscow, aż po ujazzowioną przez siebie wersję Forelle Franza Schuberta. OMB tworzy muzykę inspirowaną światem, którego już nie ma. Nowoorleański klimat tradycyjnego jazzu w utworach grupy przenika się nawzajem z nutą swojską, bliską każdemu pokoleniu słuchaczy.

Podczas koncertu Swing Club w Mazowieckim Instytucie Kultury Old Metropolitan Band zaprezentuje m.in. utwory z ostatniej płyty: Sweet Georgia Brown, St. Louis Blues, Summertime, Sway, Georgia On My Mind, Route 66.

 Bilety: 20 zł

 

 


Strona WWWmik.waw.pl
Addresul. Elektoralna 12
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 25 maj 19:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS