◄ Powróć

Julia Kania Quartet

 
 
  4 maj 20:30
12on14 Jazz Club   |   Warszawa, Polska

Muzyka zespołu to autorskie kompozycje liderki wymykające się z ram powszechnie rozumianej muzyki jazzowej, czerpiące jednocześnie z całej gamy jej bogactw. W utworach, obok kluczowej roli tekstów, najważniejszym czynnikiem jest dla muzyków brzmienie. Oszczędność w środkach, powściągliwe zabiegi melodyczno-harmoniczne pozwalają słuchaczowi prowadzić się torem opowiadanych historii zostawiając przestrzeń do własnej interpretacji. Zespół powstał wiosną 2016 w Katowicach. Obecnie trwają prace nad debiutancką płytą, która ukaże się już jesienią 2017.

 

★ Julia Kania – wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Pochodzi z Bielska-Białej, gdzie ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. Obecnie studentka wokalistyki jazzowej Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Wraz ze swoim kwartetem występowała m.in. podczas Festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa oraz w wielu klubach jazzowych na śląsku i w małopolsce. Jest laureatką Nagrody Specjalnej XV Międzynarodowego Konkursu Krokus Jazz Festiwal 2016.

★ Kajetan Borowski – pianista i kompozytor, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, obecnie jej wykładowca. Laureat licznych konkursów jazzowych m.in. Azoty Jazz Contest, Poznań Blue Note Competition, Jazz Juniors, RCK Pro Jazz. Od początku swojej działalności artystycznej lider własnego trio, którego debiutancka płyta pod tytułem „Totem” ukazała się w maju 2016 roku.

★ Adam Tadel – kontrabasista, student Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Adama Kowalewskiego. Ma za sobą liczne koncerty na terenie kraju i Europy. Jest zdobywcą wielu nagród na prestiżowych konkursach w kraju i za granicą m.in. laureatem nagrody Grand Prix 39. Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego w Getxo 2015 (z zespołem Maciek Wojcieszuk Quintet), III miejsca na festiwalu B-jazz Leuven 2016 (z zespołem Maciek Wojcieszuk Quintet), III miejsca na 38. Międzynarodowym Festiwalu Jazz Juniors 2015 (z zespołem Piotr Budniak Essential Group) czy Grand Prix 8th Azoty Tarnów Jazz Contest (z zespołem SoundMeck). W 2015 roku otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najwybitniejszych studentów.

★ Piotr Budniak – pochodzący z Zielonej Góry perkusista i kompozytor. Według czytelników magazynu Jazz Forum to Nowa Nadzieja Jazzu. Absolwent dwóch Akademii Muzycznych: w Katowicach oraz w Krakowie. W wieku 15 lat wraz z własnym kwintetem zajął II miejsce na jednym z najbardziej prestiżowych festiwali w Polsce – Jazz Juniors. W kolejnych latach, udzielając się w najróżniejszych zespołach; występował, otrzymywał nagrody i wyróżnienia m.in. na takich festiwalach jak B-Jazz, Circles Of Arts, EuropaFest, Žilina Jazz Contest, Mandau Jazz Festival, JazzBez, Jazz Nad Odrą, Warsaw Summer Jazz Days, Jazz w Ruinach, Jazz Juniors, Azoty Tarnów Jazz Contest i wiele innych. Obecnie lider zespołu Piotr Budniak Essential Group, z którym w roku 2015 wydał debiutancką płytę. Koncertował z takimi osobistościami jak Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Piotr Wojtasik, Piotr Wyleżoł, Mike Russell (USA), Ori Dakari (IL). Obecnie związany z wieloma zespołami i projektami (m.in. The Forest Tuner, Franciszek Raczkowski Trio, Adam Jarzmik Quintet, Katarzyna Pietrzko Trio).

 

JULIA KANIA QUARTET

Julia Kania – wokal, kompozycje
Kajetan Borowski – 
fortepian
Adam Tadel – 
kontrabas
Piotr Budniak – 
perkusja 

 

 ▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 40 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 44 PLN

 


Strona WWW12on14club.com
Addresul. Noakowskiego 16
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 4 maj 20:30

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS