◄ Powróć

SHMIB - Symultaniczna Hybryda Muzyki Improwizowanej z Bioartem

 
 
 26 kwiecień 19:00
Stary Maneż   |   Gdańsk, Polska

SHMIB to muzyczne rozszerzenie tryptyku Symbiotyczność tworzenia [Symbiosity of Creation] zapoczątkowanego przez Elvina Flamingo w roku 2012.

Jest to interaktywna i symbiotyczna relacja w tworzeniu wspólnego dzieła. To interaktywność symbiotyczna pomiędzy ludźmi i nie–ludźmi  w której kluczowym głosem są byty nie–ludzkie.

To efekt współpracy artystów zaproszonych do projektu Symbiotyczność tworzenia, koncepcji w której jednym z bohaterów są byty nie-ludzkie - mrówki farmerki – jeden z najbardziej wyspecjalizowanych superorganizmów na świecie, w dodatku emanujący swoim niepowtarzalnym światem dźwiękowym (niesłyszalnym gołym ludzkim uchem).

Fakt wykorzystania przez nas głosu biologii jest przyczyną zaistnienia tego co niesłyszalne i uwypukleniem tego z czym jeszcze nie pracowaliśmy. Stukrotne nagłośnienie dialektu-dźwięków tej prastruktury, to początek na bazie którego możemy tworzyć, samplować i rytmizować nasz własny, wspólny dźwiękowy komunikat. W tej sytuacji, nasza ludzka pozycja autora zmienia się w pozycję uczestnika i współtwórcy, gdzie interaktywność zachodzi w relacji jeden do jednego tzn. z całkowitym poszanowaniem wszystkich uczestniczących tu bytów. Nasza muzyka jest tworzona przy ścisłym współudziale dźwięków emitowanych na żywo przez mrówki. Projekt opiera się na bardzo istotnych - w prezentowanym performensie - elementach generatywnych. Ruch i dźwięk wewnątrz królestwa organizmu nie-ludzkiego dostarcza danych cyfrowych, które następnie wpływają w czasie rzeczywistym na reakcje konstruktu wizualnego – generatywnych elementów wizualnych i dźwiękowych. Manifestowana jest w ten sposób wspólna praca organizmu, będącego kolejnym równouprawnionym instrumentem. Mamy zatem tutaj do czynienia, jednocześnie z pełną autonomią dźwięków i zdarzeń oraz z nieprzewidywalnym finalnym efektem części muzycznej i wizualnej prezentowanego dzieła. Razem tworzymy kolektyw ludzi i nie-ludzi.

 

W koncercie bierze udział pierwsza (największa) część tryptyku Symbiotyczność tworzenia pt. Rekonstrukcja nie-ludzkiej kultury [Reconstruction of Non-human Culture].

 

SHMIB: Atta sexdens (królowa i około 30000 robotnic), Elvin Flamingo, Irek Wojtczak, Marcin Masecki, Kamil Pater, Marek Karolczyk, Miron Grzegorkiewicz, Patryk Chyliński, Radosław Deruba.

Bilety w cenie 40 zł.


Strona WWWstarymanez.pl
Addresul. Słowackiego 23
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 26 kwiecień 19:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS