◄ Powróć

Piotr Schmidt Quartet feat. Wojciech Niedziela

 
 
  8 kwiecień 21:30
Harris Piano Jazz Bar   |   Kraków, Polska

Znakomity trębacz młodego pokolenia i uznany, niekwestionowany mistrz pianistyki jazzowej – Piotr Schmidt i Wojciech Niedziela łączą swe siły we wspólnym projekcie. Mimo różnych dróg, planów i doświadczeń muzycznych, artyści znaleźli czas na wspólne koncerty. W repertuarze zespołu są zarówno autorskie kompozycje obu jazzmanów, jak i standardy jazzowe prezentowane w autorskich aranżacjach.

Wojciech Niedziela – niekwestionowany mistrz pianistyki jazzowej obecny na polskiej scenie jazzowej od początków lat 80-tych. Laureat licznych konkursów (m.in. Jazz Juniors, Konkurs Improwizacji jazzowej, Konkurs Pianistów Jazzowych w Kaliszu i Międzynarodowy Festiwal Federacji Jazzowej w Leverkusen). Współtwórca takich zespołów jak New Presentation (Lora Szafran, Piotr Wojtasik) czy Kwartet i Sextet Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Występował – w niemal całej Europie, a także w USA i na Kubie – z takimi artystami jak: Piotr Baron, Henryk Miśkiewicz, Zbigniew Namysłowski, Jacek Niedziela, Michał Urbaniak, Dorota Miśkiewicz, a także Bobby Watson, Mike Mainieri, Jack Walrath, Dave Friedman, Dave Liebman, Bill Mollenhof, Eddie Henderson. Obecnie także prowadzi bogatą działalność dydaktyczną w Instytutach Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach i w PWSZ w Nysie.

Piotr Schmidt, urodzony w 1985 roku trębacz jazzowy, lider zespołu Schmidt Electric, wydawca, producent muzyczny, wykładowca na AM w Katowicach oraz na Instytucie Jazzu w PWSZ w Nysie. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. W czerwcu 2016 roku na tej uczelni uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Piotr Schmidt jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto zdobył wiele indywidualnych oraz zespołowych nagród Grand Prix na najbardziej prestiżowych festiwalach i konkursach jazzowych organizowanych w kraju jak i za granicą.

Piotr Schmidt ma na swoim koncie siedem wydanych, autorskich płyt, w tym cztery z zespołem Wierba & Schmidt Quintet, jedną z zespołem Generation Next oraz dwie z zespołem Piotr Schmidt Electric Group (Schmidt Electric). Od pięciu lat notowany jest w pierwszej szóstce jako "najlepszy trębacz jazzowy roku" w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum. W 2015 roku był trzeci w tej kategorii. Współpracował m.in. z takimi muzykami jak: Walter Smith III, Alex Hutchings, Ernesto Simpson, Benjamin Drazen, Frank Parker, Eric Allen, Grzegorz Nagórski, Maciej Sikała, Wojciech Karolak, Apostolis Anthimos, Wiesław Pieregorólka, Wojciech Myrczek, Grzech Piotrowski, Paweł Kaczmarczyk. Także z artystami popularnej estrady: Krystyna Prońko, Ten Typ Mes (Piotr Szmidt) czy Miuosh.

Wystąpią:

Piotr Schmidt – trąbka
Wojciech Niedziela – fortepian
Adam "Szabas" Kowalewski – kontrabas
Sebastian Kuchczyński – perkusja

Bilety w cenie 25-30 zł.


Strona WWWharris.krakow.pl
AddresRynek Główny 28
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 8 kwiecień 21:30

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS