◄ Powróć

Andrew Ashong - Record Store Day Warsaw 2017

 
 
 23 kwiecień 19:00
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN   |   Warszawa, Polska

Gwiazdą muzycznej sceny Record Store Day Warsaw 2017 jest brytyjski soulowy wokalista i producent Andrew Ashong. Protegowany Theo Parrisha, z którym nagrał „Flowers” uznawany za najlepszy utwór 2013 roku i ulubieniec Gilesa Petersona, zagra wraz z zespołem w audytorium Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w niedzielę 23 kwietnia. Przed gwiazdą wieczoru wystąpi szczecińska formacja MA.

Pochodzący z Ghany muzyk, uznany przez „Guardian” za jeden z najciekawszych młodych talentów
i porównany do takich tuzów jak Shuggie Otis, Roy Ayers czy Bill Withers, jest również znanym diggerem. Pasję kolekcjonowania winyli kontynuuje nieprzerwanie od nastoletnich lat, przemierzając Wielką Brytanię i świat w poszukiwaniu zarówno klasycznego disco, funku i soulu jak i nowej ambitnej elektroniki.

Subtelny, charakterystyczny głos Andrew Ashonga oraz łagodne, słodkie jak miód kompozycje, podbite współczesną, typowo angielską linią basu, to mieszanka soulu i r’n’b wyjątkowej jakości. Te dźwięki, wzbogacone na koncertach głosami pozostałych członków zespołu, autentycznie hipnotyzują publiczność. Wszyscy, którzy słyszeli Ashonga trzy lata temu w warszawskim Cudzie nad Wisłą na pewno wiedzą o czym mowa i już przebierają nogami oraz zacierają ręce, szczególnie, że tym razem będzie okazja, aby usłyszeć zespół w doskonałych warunkach akustycznych i jeszcze lepiej poczuć jazzową wrażliwość artysty.

 

Przed Andrew Ashongiem publiczność rozgrzeje zespół MA, który właśnie zaczyna robić spore zamieszanie na polskiej scenie muzycznej. 12 stycznia własnym sumptem wydali pierwszy album długogrający o nazwie „dreaMA”. Płyta zbiera doskonałe recenzje, głównie ze względu na niezwykle oryginalną mieszankę stylów muzycznych oraz jeden z najlepszych wokali kobiecych w kraju. W muzyce szczecińskiej formacji MA przeplatają̨ się tembry natury i sugestywnego soulu, ale też słychać́ w niej wyraźnego rhythm’n’bluesa, rdzenne doo wop, electro czy hip-hop. Łączenie starego z nowym dotyczy nie tylko instrumentalnych aspektów ich twórczości, ale również sfery semantycznej. Język współczesny wzbogacają o stare dialekty plemienne.

Zespół powstał w 2014 r., lecz składa się z doświadczonych muzyków, znanych wcześniej  z formacji: Big Fat Mama, Charlie Monroe, Arka Noego. Wprawę zdobywali na wielu małych i kilku dużych scenach na całym świecie, m.in.: Montreux Jazz Festival, Przystanku Woodstock, Festiwalu Opole.

 Bilety w cenie 40-50 zł.


Strona WWWpolin.pl
Addresul. Anielewicza 6
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 23 kwiecień 19:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS