◄ Powróć

Dobry wieczór jazz: Janusz Strobel i Andrzej Jagodziński – premiera płyty TÊTE-À-TÊTE

POD NASZYM PATRONATEM 
 
 13 maj 19:00
Teatr ROMA   |   Warszawa, Polska

Janusz Strobel i Andrzej Jagodziński to wybitni polscy jazzmani, artyści światowej klasy, którzy twarzą w twarz spotkają się na Novej Scenie Teatru Muzycznego ROMA. Ten koncert to podsumowanie ich ponad trzydziestoletniej współpracy.

Oryginalne środki ekspresji muzycznej i nieoczywiste połączenia stylistyczne to wyznacznik ich muzyki. Wyjątkowość projektu polega na połączeniu brzmienia gitary klasycznej (Janusz Strobel) z akordeonem (Andrzej Jagodziński) w jazzowym repertuarze autorskich kompozycji obu artystów.

Swing, bossa-nova, klimatyczna ballada i energetyczna samba – mówiąc krótko: fascynujące spotkanie tête-à-tête.

Janusz Strobel jest jednym z najwybitniejszych polskich wirtuozów gitary klasycznej, kompozytorem i aranżerem. Stworzył kilka formacji jazzowych i współpracował z czołowymi polskimi muzykami. Jest autorem przebojów wykonywanych przez największe gwiazdy polskiej piosenki: Hannę Banaszak, Ewę Bem, Edytę Geppert, Irenę Santor i Ryszarda Rynkowskiego do tekstów m.in. Magdy Czapińskiej, Jonasza Kofty, Jana Wołka i Wojciecha Młynarskiego.

Poza muzyką dla potrzeb filmu, teatru oraz ogromną liczbą piosenek, działalność kompozytorska artysty to również tworzenie muzyki na gitarę klasyczną solo i z towarzyszeniem orkiestry.

Andrzej Jagodziński to artysta wszechstronny: waltornista z wykształcenia, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog. Karierę jazzową rozpoczął zdobyciem głównych nagród – indywidualnej i zespołowej na festiwalu „Złota Tarka” w 1979 roku. Do dzisiaj – dzięki swojej wyjątkowej umiejętności wtopienia się w brzmienie i konwencje danego zespołu – gra w różnych stylistycznie formacjach, zawsze z elitą polskiego jazzu: Old Timers, Swing Session, Quintessence, String Connection, Kwartet Janusza Muniaka, Kwartet Tomasza Szukalskiego, Polish All Stars Jarosława Śmietany, formacje Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. W swej dotychczasowej karierze występował niemal na całym świecie biorąc udział między innymi w Jazz Yatra–Bombay, Ost-West Nurnberg, Jazz in Europe-Paris, Skane Festivalen in Malmo, Edinburgh Art Festival, Ankara Music Festival, Leverkusener Jazztage, Istanbul International Festival czy Ankara Music Festival.

Od kiedy w 1993 roku powstało trio firmowane jego nazwiskiem, artysta aranżuje utwory Fryderyka Chopina. Był to jego autorski pomysł. Od początku lider Trio samodzielnie dobiera i aranżuje repertuar na kolejne płyty. 20-lecie istnienia swojego Trio świętowało prawykonaniem „Koncertu fortepianowego g-moll” z towarzyszeniem trio jazzowego i orkiestry symfonicznej, który artysta skomponował na tę okazję. Premiera utworu w wykonaniu Trio Andrzeja Jagodzińskiego oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej, a także płyty o tym samym tytule, miała miejsce podczas jubileuszowego koncertu w Filharmonii Narodowej w Warszawie w listopadzie 2013 roku.


Strona WWWhttp://www.teatrroma.pl/spektakl/dobry-wieczor-jazz-janusz-strobel-i-andrzej-jagodzinski-tete-a-tete/
Addres00-695, Nowogrodzka 49, Warszawa, Polska
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 13 maj 19:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS