◄ Powróć

Luis Nubiola - koncert promujący płytę „Global Friendship”

 
 
  1 kwiecień 19:00
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego   |   Warszawa, Polska

Wykonawcy:  

Luis Nubiola saksofon
Paweł Kaczmarczyk fortepian
Michał Tomaszczyk puzon 
Marcin Chenczke kontrabas 
Krzysztof Szmańda perkusja

Koncert promujący album, którego powstaniu przyświecała idea zebrania i pokazania szerszej publiczności kompozycji wielkich artystów – muzyków oraz przyjaciół, którzy mieszkają w różnych krajach na całym świecie, takich jak między innymi Kuba, Polska, Kostaryka, Hiszpania czy Stany Zjednoczone. Global Friendship to inne miejsca, odmienne tradycje muzyczne, ale jeden wachlarz emocji i jeden uniwersalny język, jakim jest muzyka.

 

W powstaniu tego albumu wzięli udział wielokrotnie wspólnie występujący i nagrywający: Luis Nubiola (saksofon), Krzysztof Szmańda (perkusja), Marcin Chenczke (kontrabas), Krzysztof Dys (fortepian). Gośćmi specjalnymi albumu są Michał Tomaszczyk (puzon) i Ola Trzaska (śpiew).

Luis Nubiola – saksofon
Urodził się na Kubie, gdzie ukończył Narodowe Konserwatorium Muzyczne Amadeo Roldan jako nauczyciel saksofonu i  instrumentalista. Przez kilka lat grał w La Zorra y El Cuervo – jedynym klubie jazzowym na Kubie. W tym okresie zapraszany był do wielu wspólnych projektów muzycznych z wybitnymi kubańskimi muzykami jazzowymi – m.in.: José Miguel Credo (El Greco), Díakara, Paquito D’Rivera, George Benson, Steve Coleman. W czasie, kiedy podróżował z Top Secret – grupą prowadzoną przez wybitnego trębacza Jose Miguel Credo (El Greco), w 2001 roku postanowił osiedlić się na Kostaryce. Tam stał się jednym z najlepszych i najlepiej rozpoznawanych muzyków jazzowych. Na płaszczyźnie zawodowej współpracował z artystami takimi jak Walter Flores (zwycięzca Grammy). Obecnie Luis Nubiola mieszka w Europie, gdzie kontynuuje swoje poszukiwania i rozwija się jako artysta.

Bilety w cenie 25 zł.


Strona WWWstudianagran.com.pl
Addresul. Modzelewskiego 59
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 1 kwiecień 19:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS