◄ Powróć

Ania Michałowska Quintet

 
 
  4 kwiecień 20:30
12on14 Jazz Club   |   Warszawa, Polska

Repertuar to kompozycje Jakuba Kotyni i własne do tekstów Andrzeja Namioty, Mariusza Migałki i Agaty Różyckiej. Jest zbiór kompozycji będących opowieściami, ukazującymi wachlarz emocji, przeżyć, refleksji Ani na różnych etapach jej życia, ale również piękne, malowane muzyką i tekstem pejzaże ukochanego miasta – Lublina.

 

★ Ania Michałowska – Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, specjalizacji Wokalistyka Jazzowa, jak również Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej UMCS w Lublinie. Wielokrotnie uczestniczyła w warsztatach wokalnych m.in. Speech Level Singing i Gospel, sama miała okazję prowadzić Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Lublinie w klasie wokalu jazzowego, obok wybitnego gitarzysty Davida Dorůžki, a także zasiadała w jury ogólnopolskich  konkursów wokalnych. Na co dzień jako wykładowca  na Wydziale Artystycznym UMCS
w Lublinie, na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, jak również jako pedagog w Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. zaraża młodych wokalistów swoją muzyczną pasją. Obecnie jest również instruktorem, prowadzącym zajęcia warsztatowe dla dorosłych amatorów przy Dzielnicowym Domu Kultury Węglin w Lublinie.
Ania jest laureatką nagród i wyróżnień np. Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Francuskiej w 1999 r. W 2007 r. brała udział  w prestiżowych Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych  w Zamościu. Do jej osiągnięć zaliczyć można również wydanie albumu Inspiracje, nagranego wspólnie z zespołem Jazz Duo & Friends w 2007 r.
Ania od lat koncertuje (m.in. Jazz na Rynku (Lublin 2010), Zaduszki Jazzowe (Lublin 2007, 2008 i 2009), X Hades Jazz Festival (Lublin) czy IX Świdnik Jazz Festival) a każdy jej występ jest entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność. Jej intrygujący głos i szeroki wachlarz możliwości pamięta zapewne publiczność licznie gromadząca się na jej występach w Akwarela Cafe i Czarnym Tulipanie.
W 2013 roku została zaproszona przez Włodka Pawlika (zdobywcę Grammy) do wzięcia udziału w Projekcie zatytułowanym „Wieczorem”, w którym występuje u boku takich wykonawców jak Kuba Badach, czy Dorota Miśkiewicz. „Wieczorem” jest to przedsięwzięcie Teatru Starego w Lublinie,
z gatunku koncert – teatr, łączące w sobie wiersze Czechowicza i jazzowe kompozycje Włodka Pawlika. 12 kwietnia 2013 roku podczas dwóch koncertów w Teatrze Starym w Lublinie dokonano nagrania materiału koncertowego na płytę. Płyta nosi tytuł: Wieczorem.
W 2014 roku przyjęła propozycję wzięcia udziału w nagraniu płyty z autorskimi piosenkami, kontrabasisty jazzowego dr Mariusza Bogdanowicza do tekstów Wojciecha Młynarskiego i Jana Wołka. Wyżej wymieniona płyta o tytule Przy Tobie obecnie jest w trakcie realizacji.
To co wyróżnia Anię to mocny, wyrazisty głos, a także niebywała ekspresja  i umiejętność interpretacji pełnej wyrafinowanego smaku. Jej charakterystyczna barwa sprawdza się w wielu odcieniach jazzowej wokalistyki – od klasycznych brzmień standardów po formy całkiem nowoczesne.
O Ani Michałowskiej można by pisać wiele – jedno jest jednak pewne – ma w sobie pasję i potrafi to przekazać głosem.

★ Michał Iwanek – pianista, aranżer, kompozytor, producent i akompaniator. Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie ma na koncie mnóstwo koncertów w Polsce i za granicą. Współpracował
z Teatrem „Osterwy” w Lublinie, kultowym kabaretem „Loża 44”, Mariuszem Bogdanowiczem. Brał udział w nagraniu płyty „Lulabajki” z udziałem m.in. Natalii Przybysz, „Przy Tobie” Mariusza Bogdanowicza. Udziela się również jako muzyk sesyjny.

★ Jakub Kotynia – Gitarzysta, kompozytor, aranżer oraz pedagog. Jest absolwentem Wydziału Kompozycji, Edukacji, Interpretacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2002 roku ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia w Lublinie. Na swoim koncie ma między innymi udział w finale Mistrzowskiego konkursu Gitary Jazzowej im. Marka Blizińskiego Guitar City 2008 oraz udział w Old Jazz Meeting Złota Tarka 2011. Wraz z zespołem Double Decker zajął II miejsce na konkursie jazzowym Jazzda 2010 oraz III miejsce na konkursie Europejskie Integracje Muzyczne 2010. Laureat nagrody burmistrza Miasta Świdnik w dziedzinie Debiuty Artystyczne. Jest także pedagogiem w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego.

★ Michał Kapczuk – kontrabasista, gitarzysta basowy. Absolwent Wydziału Jazzu w ZPSM w Warszawie na ul. Bednarskiej oraz Akademi Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współtworzy wiele projektów muzycznych o różnorodnych stylistykach (jazz, pop, rock). Kilkunastokrotnie zdobywał Grand Prix zespołowe na najważniejszych konkursach w Polsce i za granicą. Indywidualnie wyróżniony na festiwalach „Tarnów Jazz Contest 2008″ , „Krokus Jazz Festiwal Jelenia Góra 2009″ i „Jazz Nad Odrą Wrocław 2010″, otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce oraz za granicą (Francja, Czechy, Ukraina, Litwa, Bułgaria, Turcja, Belgia, Holandia, Hiszpania, Niemcy, Kanada)

 Sebastian Kuchczyński – Perkusista, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Stypendysta University of Louisville, Kentucky, USA 2007. Współpracuje
z takimi zespołami jak: Wierba & Schmidt Quintet, Piotr Schmidt Electric Group, Biotone, Bartek Pieszka Quartet, Maciej Sikała Trio czy Grzegorz Nagórski Quartet. Koncertował z takimi artystami jak: Piotr Wojtasik, Wojciech Karolak, Michael Patches Stewart, Benjamin Drazen, Lora Szafran, Janusz Muniak, Janusz Skowron, Zbigniewem Namysłowskim, Monika Borzym.

Jest laureatem licznych nagród, m.in.:
• nagroda solowa w kategorii Open oraz nagroda specjalna za Największy Talent Festiwalu na „I’st Tarnów Jazz Contest 2008
• nagroda indywidualna na Jazz nad Odrą we Wrocławiu/ 2010
• II nagroda na Jazz Hoeilaard w Belgii/ 2010
• I nagroda na konkursie XXXIV Getxo Jazz w Hiszpanii
• I nagroda na Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze/ 2011,
• I nagroda na Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze/ 2012
Jego dyskografia liczy niemal piętnaście albumów.

Ponadto kilkukrotnie był nominowany do nagrody fonograficznej FRYDERYK w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku za albumy: Ola Trzaska „All round”, Przemysław Florczak „Image Of My Personality”, Biotone „Unspoken Words”

 

ANIA MICHAŁOWSKA QUINTET

Ania Michałowska – śpiew
Michał Iwanek – instrumenty klawiszowe
Jakub Kotynia – gitary
Michał Kapczuk – kontrabas
Sebastian Kuchczyński – perkusja

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 40 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 44 PLN


Strona WWW12on14club.com
Addresul. Noakowskiego 16
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 4 kwiecień 20:30

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS