◄ Powróć

Horse Lords, Cloud Becomes Your Hand, Przepych

 
 
 12 kwiecień 20:00
Klub Proza Wrocławski Dom Literatury   |   Wrocław, Polska

Horse Lords

Eksperymentalny rockowy kwartet z Baltimore, w skład którego wchodzą: Andrew Bernstein (saksofon, perkusjonalia), Max Eilbacher (gitara basowa, syntezatory), Owen Gardner (gitara) i Sam Haberman (perkusja). Inspirując się dokonaniami słynnego kompozytora-minimalisty La Monte Younga, stosują strój naturalny oraz modyfikują swoje instrumenty, co owocuje specyficzną odmianą muzyki mikrotonalnej. Źródeł ich długich, hipnotycznych i polirytmicznych utworów można jednak w równym stopniu upatrywać w krautrocku, math-rocku, post-punku, afrobeacie, saharyjskim bluesie czy hillbilly. Najważniejsze, że udaje im się zachować doskonałą równowagę pomiędzy awangardowym etosem a piosenkową lekkością.

Zespół powstał w 2010 r. i do tej pory wydał trzy płyty – ostatnia pt. Interventions ukazała w ubiegłym roku nakładem Northern Spy. Z sukcesami występowali w wielu miejscach na świecie (np. na krakowskim Unsound Festival), współpracując z plejadą znakomitych artystów – szczególnie warto tu wspomnieć o ich wieloletniej przyjaźni z duetem Matmos. Podczas wiosennej trasy po Europie będą mieli okazję dzielić scenę m.in. z legendarnym This Heat (w nowym wcieleniu pod nazwą This Is Not This Heat).

Cloud Becomes Your Hand

Sekstet z Brooklynu prowadzony przez kompozytora i multiinstrumentalistę – Stephe'a Coopera. Ich nieprzewidywalnej muzyce patronuje Syd Barrett i pozostali luminarze psychodelii z okresu heroicznego, jednak mieni się ona także licznymi nawiązaniami do rocka progresywnego spod znaku Henry Cow, absurdalnej nowej fali w stylu Devo, a także zdrowego rdzenia tradycji free-improv, co finalnie tworzy rodzaj halucynogennego montażu. Podczas występów na żywo przywiązują dużo uwagi kreowaniu widowiska, wyraźnie eksponując elementy performatywne i teatralne.

Po wydaniu kilku albumów (własnym sumptem oraz nakładem niszowych wytwórni) związali się z renomowaną oficyną Northern Spy, czego efektem jest bardzo dobrze przyjęta płyta Rest in Fleas z 2016 roku.

Przepych

Lokalna rewelacja, czyli grupa tworzona przez znanych i lubianych muzyków związanych z formacjami The Kurws oraz Ukryte Zalety Systemu. Duet zgłębia krańce własnych ograniczeń manualnych, radykalnie redukując aspekty techniczne na rzecz maksymalizacji formy i aluzji wyobrażeniowych

W toku pracy zespołowej ich kompozycje poddawane są nieustannej próbie dialogu celem przetrwania w nich pierwiastka ludzkiego. Czasem wygrywa krew i pot, czasem myśl i umiar. Obowiązuje klasyczne instrumentarium rockowe wzbogacone o samplery.

Bilety w cenie 20 zł.


Strona WWWdomliteratury.wroc.pl
AddresPrzejście Garncarskie 2
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 12 kwiecień 20:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS