◄ Powróć

TRIO FRYDERYKA BABIŃSKIEGO - Swing Club

 
 
 27 kwiecień 19:00
Mazowiecki Instytut Kultury   |   Warszawa, Polska

Trio Fryderyka Babińskiego:

Fryderyk Babiński /fortepian/

Jerzy Stelmaszczuk /kontrabas/

Stanisław Halat /perkusja/

oraz

Irena Gałązka /wokal/

 Adam Ferch /prowadzenie koncertu, autor koncepcji artystycznej/

 Na program koncertu złożą się standardy jazzowe, muzyka swingowa, ale nie tylko. Zespół wykona również utwory bardziej współczesne, z gatunku smooth jazz, czy latin, oraz także kilka kompozycji leadera.

 Fryderyk Babiński – pianista jazzowy, aranżer, kompozytor. Członek Polskiej Akademii Filmowej. W 1972 roku ukończył Wydział Reżyserii Dźwięku w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie. W okresie studiów prowadził kwartet jazzowy, który w 1973 roku otrzymał nagrodę dziennikarzy. Napisał muzykę do kilku filmów. 

Przez 25 lat pracował w Dyrekcji Nagrań Polskiego Radia realizując wszelkiego rodzaju nagrania, głównie jednak współpracując z Orkiestrą Polskiego Radia nie tylko jako realizator, ale też kompozytor i pianista. W 1987 występował z orkiestrą Polskiego Radia w Paryżu grając w operze Georga Gershwina „Porgy i Bess”, a w następnym roku m.in. wykonał z tą samą orkiestrą w audycji „na żywo” Koncert F-dur tegoż kompozytora. Pracował też na statkach RCCL jako dyrektor muzyczny. Obecnie prowadzi studio nagrań w Instytucie Dla Niewidomych w Laskach, jednocześnie zajmując się aranżowaniem i komponowaniem. Współpracuje z chórem gospel w Konstancinie.

 Irena Gałązka - wybitna wokalistka, która niemal całe swoje życie artystyczne spędziła poza granicami kraju, śpiewając w prawie całej Europie, USA i Kanadzie. Od niedawna na stałe występuje w kraju. Jest gwiazdą pierwszej wielkości, tak o niej mówi środowisko muzyczne. Jej doskonała technika, niepowtarzalna, wyjątkowa barwa głosu, ekspresja wokalna z jaką śpiewa, odzwierciedla się w reakcji publiczności.

Bilety w cenie 20zł.


Strona WWWmik.waw.pl
Addresul. Elektoralna 12
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 27 kwiecień 19:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS