◄ Powróć

Makoto Kuriya - samuraj jazz

 
 
 28 marzec 19:00
Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej

Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprasza na jedyny w Polsce - koncert fortepianowy "Makoto Kuriya - samuraj jazz". Jednego z najpopularniejszych obecnie pianistów jazzowych w Japonii. 

Mecenas koncertu: Mitsubishi Motors

Wykonawcy: 
Makoto Kuriya - fortepian

Gościem specjalnym będzie wirtuoz trąbki Jerzy Małek. Towarzyszyć mu będą Andrzej Święs - kontrabas i Michał Miśkiewicz - perkusja.

W pierwszej części koncertu pianista wykona własne utwory i znane wszystkim standardy jazzowe w nowych interpretacjach na fortepian solo. W drugiej dołączą goście: wirtuoz trąbki Jerzy Małek, Andrzej Święs kontrabas i Michał Miśkiewicz perkusja.

Makoto Kuriya
Urodzony w Kobe w Japonii, ukończył West Virginia University, studiował również na Uniwersytecie w Pittsburghu, gdzie współpracował z Nathanem Davisem. Lata 80. w większości spędził w Stanach Zjednoczonych gdzie m.in koncertował z zespołem Chucka Mangione, dwukrotnego zdobywcy prestiżowej nagrody „Grammy”. Współpracował w tym czasie z takimi artystami jak Donald Byrd, James Moody, Toots Thielmans i Curtis Fullet.
Od 2001 r. Kuriya kompomuje i jest producentem Ken Hirai – odnoszącego ogromne sukcesy japońskiego artysty muzyki popularnej. W 2002 r. skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu “Nitaboh”, która została nagrana z udziałem z Orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie. W 2004 r. Kuriya zaprosił do współpracy Harbie Hancocka, z którym wystąpił na Tokyo Jazz Festival. 
W kolejnych latach koncertując na całym świecie, wziął udział w wielu projektach m.in. z saksofonistą Masataka Hirano przy albumie "Jurassic: Masataka Hirano Meets Makoto Kuriya”, uhonorowanego wieloma nagrodami.
W 2011 r. z okazji 20-lecia debiutu płytowego ukazał się album “Art for life”, do udziału w którym zaprosił 27 artystów. W 2013r. zaproszony do współtworzenia Makoto Kuriya & Sylwester Ostrowski Quintet, z którym nagrał płytę “Just music” wielokrotnie występował w Japonii, i w Polsce. Aby uczcić 120-lecie relacji dyplomatycznych pomiędzy Japonią i Brazylią, zrealizował z brazylijską wokalistką Joyce Moreno trasę koncertową w Brazylii. Wydany wiosną 2016 r. nagrany w systemie DSD album zespołu Threesome “Cubic Magic” otrzymał nagrodę “Professional Music Recording Award of Japan“ Japońskiego Stowarzyszenia Studiów Nagraniowych. Również nagrany w systemie DSD album “Accoustic Weather Report”, wydany latem 2016 r. przez wytwórnię Sony Records, okazał się być najlepiej sprzedającym się w 2016 r. albumem gatunku jazz & fusion na japońskim Amazonie. Na płycie znalazły się nowe aranżacje utworów, zespołu Weather Report. Obecnie Kuriya jest również dyrektorem muzycznym programu TV “Jazzy Live Show”.
Oficjalna strona: http://www.makotokuriya.com/
Bilety w cenie 30 zł. dostępne będą na sklep.polskieradio.plStrona WWWhttps://www.facebook.com/events/706909126145698/
Addresul. Myśliwiecka 3/5/7, 01-728 Warszawa
 
 

Dostępne terminy

 • 28 marzec 19:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS