◄ Powróć

Grażyna Auguścik & Andrzej Jagodziński Trio

 
 
 19 kwiecień 20:00
Jazz Cafe

Grażyna Auguścik ze zespołem w składzie:  
Grażyna Auguścik – śpiew
Andrzej Jagodziński – fortepian
Adam Ciegielski – kontrabas
Czesław Bartkowski – perkusja

Najnowszy album Grażyny Auguścik i Andrzeja Jagodzińskiego pt. “Szeptem” to dawka jazzu na najwyższym poziomie, w perfekcyjnym wykonaniu, podana w przystępny sposób dla słuchacza nie tylko jazzowego. To najpiękniejsze polskie przeboje z lat ’50 i ’60 „Pamiętasz Była Jesień”, „Kasztany”, „Zakochani Są Wśród Nas”, „Jeszcze Poczekajmy”, „Skrzypek Hercowicz”, „La Valse Du Mal” i inne w znakomitych aranżacjach jazzowych.

Grażyna Auguścik i Jagodziński Trio osobowości artystyczne z imponującym dorobkiem artystycznym oraz karierą międzynarodową. Odbyli wspólnie kilka tras koncertowych w USA. Maja w swoim dorobku wspólne płyty I pojedyncze nagrania. Ich repertuar łączy elementy klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. W programie znajdują się zarówno utwory klasyczne, kompozycje Krzysztofa Komedy jak również jazzowe opracowania utworów polskiej muzyki ludowej. Ostatnio wzbogacili swój repertuar wykorzystując piosenki polskiej muzyki rozrywkowej, z okresu lat 60-tych W repertuarze znalazły się piosenki mniej lub bardziej rozpoznawalne, wzbogacone brzmieniem charakterystycznym dla muzyki jazzowej, w oryginalnym I nowoczesnym opracowaniu.

Grażyna Auguścik to wokalistka o międzynarodowej sławie. Polka, choć od blisko ćwierćwiecza mieszkająca w USA. Dyplom ukończenia studiów odebrała z rąk Phila Collinsa i Ala Jarre’au Jej niezwykły głos, zaliczany do najważniejszych w światowym jazzie, pojawił się na kilkudziesięciu płytach. Siłą i barwą głosu Auguścik zachwycają się krytycy po obu stronach Atlantyku - piszą między innymi o niezwykłym brzmieniu, swobodzie i własnym stylu wokalnej interpretacji, wyjątkowej precyzji, świeżości i inwencji.

Andrzej Jagodziński - artysta wszechstronny, waltornista z wykształcenia, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog. Karierę jazzową rozpoczął zdobyciem głównych nagród – indywidualnej i zespołowej na festiwalu ‚Złota Tarka’ w 1979 roku. Do dzisiaj dzięki swojej wyjątkowej umiejętności wtopienia się w brzmienie i konwencje danego zespołu gra w różnych stylistycznie formacjach, zawsze z elitą polskiego jazzu: Old Timers, Swing Session, Quintessence, String Connection, Kwartet Janusza Muniaka, Kwartet Tomasza Szukalskiego, Polish All Stars Jarosława Śmietany, formacje Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego.

info oraz rezerwacja biletów tel. 22 751 41 12  
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
adres klubu Jazz Cafe: 
Łomianki, ul. Warszawska 69, tel. 22 751 41 12


Strona WWWhttps://www.facebook.com/events/1857557487851848/
Addresul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki
 
 

Dostępne terminy

 • 19 kwiecień 20:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS