◄ Powróć

Joey DeFrancesco + The People na Gorzów Jazz Celebrations

POD NASZYM PATRONATEM 
 
  9 kwiecień 19:00
Teatr im. Juliusza Osterwy

Joey DeFrancesco amerykański mistrz organów Hammonda, trębacz i wokalista ze swoim „Freedom Band”, zapowiadanym jako Joey DeFrancesco + The People, wystąpi 9 kwietnia 2017 w gorzowskim Teatrze im. Juliusza Osterwy w ramach festiwalu Gorzów Jazz Celebrations. Będzie to jedyny w Polsce koncert w ramach trasy promocyjnej jego najnowszej płyty „Project Freedom” (Mack Avenue Records, premiera 10 marca 2017).

Nominowany do Grammy Award artysta zrealizował ponad 30 albumów, włącznie z nagraniami z Milesem Davisem i Jimmym Smithem. Swoją pierwszą autorską płytę nagrał w wieku 16 lat. Grał z wieloma sławami światowego jazzu, m.in. takimi jak: David Sanborn, Arturo Sandoval, Larry Coryell, Frank Wess, John McLaughlin, Benny Golson, James Moody, Steve Gadd, Danny Gatton, Elvin Jones, Jimmy Cobb, George Benson, Pat Martino, John Scofield, Joe Lovano. Nagrywał także z Rayem Charlesem i Bette Midler.

Wychował się w Filadelfii, skąd wywodzą się jego muzyczne korzenie jazzu, bluesa i soul. Najkrótsza definicja jego muzyki, to nowoczesne podejście do tradycyjnego idiomu jazzu, z silnym piętnem jego osobowości artystycznej.

Pojawienie się Joey Defrancesco w latach 80. to początek muzycznego renesansu jazzu organowego, który właściwie zniknął w połowie lat 70., aż do połowy lat 80., do czasu kiedy DeFrancesco odnowił tę stylistykę.

Syn "Papa" Johna DeFrancesco, również organisty. Wychowanek legendarnego organisty Jimmy Smitha, z którym nagrał 2 albumy. Pod wpływem Milesa Davisa zaczął grać na trąbce. Zagrał na keyboardach na płycie Milesa „Amandla”, był jednym z dwóch najmłodszych muzyków w historii zespołów Davisa. Od wielu lat uznawany za największego mistrza Hammondów na świecie w najważniejszych plebiscytach (m.in. Down Beat).

Koncert zrealizowany przy wsparciu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Głównym sponsorem jest Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Joey DeFrancesco + The People
Joey DeFrancecso – organy Hammonda, instrumenty klawiszowe
Jason Brown – perkusja
Dan Wilson – gitara
Troy Roberts – saksofon

Bilety: 100 zł (pierwsze miejsca), 80 zł (drugie miejsca), 30 zł dla młodzieży szkolnej i studentów (na wolne miejsca)


Strona WWWwww.jazzfilary.pl
 
 

Dostępne terminy

 • 9 kwiecień 19:00
 • 1 styczeń 01:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS