◄ Powróć

Gdańskie Kawiarnie Jazzowe: Confusion Project&Andrei Konstantinov

 
 
 24 marzec 19:19
Winda-Gdański Archipelag Kultury   |   Gdańsk Wrzeszcz, Polska

Andrei Konstantinov - saksofonista jazzowy, kompozytor i aranżer, związany z muzyką akademicką. Zwycięzca wszechrosyjskich (Delphic Games 2008) i międzynarodowych konkursów muzycznych ("Nadzieja 2014" w Krasnojarsku, "Siberian Assembly" 2014 w Nowosybirsku).

Brał także udział w wielu festiwalach jazzowych ("Jazz nad jeziorem Bajkał" w Irkucku; "Jazz w starej twierdzy" w Nowokuzniecku, festiwal jazzowy w mieście Ułan-Ude, itp ..)

W 2013 roku założył kwartet JAZZ TALES grający muzykę fusion, który na początku 2014 roku został laureatem Grand Prix 1 Międzynarodowego Festiwalu "Na skrzydłach jazzu".

W tym samym roku kwartet przekształcił się w trio organowe, w związku z odejściem basisty.

Repertuar zespołu obejmował w jednej trzeciej oryginalne kompozycje A. Konstantinova, a w dwóch trzecich standardy jazzowe i utwory współczesnych saksofonistów muzycznych, głównie J. Redmana, M. Breckera, C. Pottera, B. Mintzera i innych.

W 2015 roku Andrei Konstantinov stworzył tradycyjny jazzowy kwartet składający się z najlepszych muzyków jazzowych z miasta Nowosybirsk (Suworow, Averchinkov, Nikitin) specjalizujący się w bardziej tradycyjnym jazzie. Eksperymentując w tym czasie, Andrey dał koncert z niezwykłym składem (sax, klawisze, cajon).

Wziął także udział w ciekawym projekcie utalentowanego muzyka Wasilija Błochina, który umiejętnie zaaranżował 16-taktową muzykę z gry "Dendy" (jedna z wersji z Andreyem Konstantinovem zdobyła pierwsze miejsce na międzynarodowym konkursie muzyki do gier w Stanach Zjednoczonych.).

 

Confusion Project to trio z Trójmiasta, które powstało na początku 2013 roku

Ambicją zespołu jest ukazanie muzyki Jazz-Fusion w świeżej, zwiewnej, tryskającej pomysłami odsłonie. Na ogólny wyraz muzyki Confusion Project składają się niebanalne, rozbudowane kompozycje czerpiące z szerokiej palety stylistyk (od muzyki poważnej przez dixieland i swing po muzykę latynoską, rockową czy drum'n'bass) oraz wspólne dążenie muzyków do tego, aby zachować w swojej grze balans między błyskotliwością i humorystycznością, a subtelnością i intymnością.

Trio ma na swoim koncie wyróżnienie na School&JazzFestival 2013, a także III miejsce oraz nagrodę indywidualną dla Michała Ciesielskiego na IX Europejskich Integracjach Muzycznych. W 2014 roku wystąpili w finale European Jazz Contest, jako jeden z 4 najlepszych zespołów jazzowych z całej Europy.

W 2014 r. ukazała się ich pierwsza debiutancka płyta „How to Steal a Piano” (BCD CDN 34).

W grudniu 2015r. nakładem BCD Records ukazał się ich drugi album ”The Future Starts Now”.

Dochód ze sprzedaży płyt zostanie przekazany na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. W czerwcu ub. roku zespół uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie jazzowym ”Big Sky 2016” w Moskwie i tam muzycy zapoznali się z saksofonistą Andreiem Konstantinem, który zajął I miejsce w kategorii Solista - instrumentalista. Wtedy też zrodziła się idea opracowania wspólnego projektu.

 

Confusion Project&Andrei Konstantinov

W składzie:

Michał Ciesielski - fortepian,

Paweł Urowski - gitara basowa,

Adam Golicki - perkusja,

gościnnie: Andrei Konstantinov - skasofon.

Bilety w cenie 20zł.


Strona WWWwinda.gda.pl
Addresul. Racławicka 17
 
 

Dostępne terminy

 • 24 marzec 19:19

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS