◄ Powróć

Leszek Możdżer

 
 
 10 marzec 19:00
Aula Collegium Polonicum   |   Słubice, Polska

Solowy recital Leszka Możdżera z polską muzyką filmową będzie jednym z kulminacyjnych wydarzeń Festiwalu Dni Muzyki nad Odrą. Artysta interpretować będzie głównie kompozycje Krzysztofa Komedy, ale także inne filmowe tematy muzyczne. Koncert będzie także zwieńczeniem i komentarzem do seansów w Kinie SMOK 4 i 5 marca (m.in. „Nieustraszeni łowcy wampirów” czy ”Pianista”) .  
Solowy debiut Możdżera w monachijskiej wytwórni ACT, płyta „Komeda” z roku 2011, to hołd złożony polskiemu wyjątkowemu artyście, Krzysztofowi Komedzie, który nie tylko był uznanym pianistą jazzowym i kompozytorem, ale również znany jest ze ścieżek dźwiękowych do większości filmów w reżyserii Romana Polańskiego. Krzysztof Komeda zmarł w 1969 roku w wieku zaledwie 38 lat.
Leszek Możdżer uważany jest za jedno z największych odkryć wśród polskich muzyków jazzowych. Jego koncertom zawsze towarzyszy magiczna atmosfera, co bardzo szybko sprawiło, że jego nazwisko stało się szeroko rozpoznawalne wśród fanów jazzu nie tylko w Polsce, ale również poza nią. W latach 1994, 2008 oraz ponownie w roku 2010 Możdżer wygrywa w plebiscycie polskiego Jazz Forum na najlepszego pianistę roku. Możdżer stworzył swój własny, rozpoznawalny styl, którym wypełnia luki pomiędzy muzyką klasyczną a jazzem oraz korzysta ze swojego doświadczenia jako wykonawcy muzyki filmowej dla 20th Century Fox, czym dowodzi, że jest wiernym i empatycznym tłumaczem muzyki Krzysztofa Komedy. Nieważne czy odsłania romantyczne i duchowe pokrewieństwo w utworze Ballad For Bernt lub swoją ciemną stronę w Rosemary's Baby (najbardziej znanym utworze muzyki filmowej Komedy) czy też kiedy rozkoszuje się niekonwencjonalnym rytmem i harmonią jazzową w Crazy Girl, arcydzieło stworzone przez Możdżera znacznie przekracza jakiekolwiek ramy czy stereotypowy sposób myślenia – czytamy w opisie do płyty.

 Bilety w cenie 60 zł.


Strona WWWsmok.slubice.pl
Addresul. Kościuszki 1
 
 

Dostępne terminy

 • 10 marzec 19:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS