◄ Powróć

Monika Lidke Quartet – koncert promujący nową płytę

 
 
 18 marzec 20:30
12on14 Jazz Club   |   Warszawa, Polska

Koncert premierowy nowej płyty Moniki Lidke „Gdyby każdy z nas…” wydanej przez nowojorskie wydawnictwo Dot Time Records.

Monika Lidke – znakomita polska wokalistka jazzowa rezydująca w Londynie. Jej piękny, subtelny głos, dar budowania wspaniałego nastroju i umiejętność nawiązywania fantastycznego kontaktu z publicznością to kwintesencja kobiecego jazzu.

Monika Lidke jest porównywana artystycznie do Stacey Kent (za krytykiem muzycznym, Markiem Duszą), Marek Niedźwiedzki z radiowej „Trójki”, który jest absolutnie zauroczony artystką, cytując fragment: „Pani Moniko, jestem Pani fanem”, zamieścił jej piosenki na Smooth Jazz Cafe 2010 i 2013, jeden z utworów artystki znalazł się również na wydawanej przez dziennikarza muzycznego Adama Dobrzyńskiego Muzyce Czterech Stron Świata vol. 2 (2015).

Nowa płyta Moniki Lidke ukaże się 17 marca 2017 nakładem Dot Time Records. Tym razem do napisania muzyki zainspirowały ją przepiękne, dojrzałe i często niepozbawione humoru teksty poety Andrzeja Ballo, twórcy, który wydał do tej pory 11 tomików wierszy oraz kilka sztuk teatralnych.

Poprzednie albumy zawierały utwory z muzyką oraz tekstami Moniki, część w języku polskim, część we francuskim, sporo w języku angielskim. O albumie ‘If I was to describe you’, dziennikarka jazzowa Sarah Ward (Jazz FM UK) napisała: „Here’s an artist who knows how to invade our dreams”. Na tamtej płycie znajduje się również duet z – oczarowaną głosem Moniki – Basią Trzetrzelewską.

Na nowej płycie Moniki Lidke gościnnie usłyszymy kilku polskich wokalistów, m.in. Dorotę Miśkiewicz i Krzysztofa Napiórkowskiego. Sesje nagraniowe przeprowadzono z udziałem zarówno zagranicznych, jak i polskich znakomitych muzyków jazzowych: Michał Tokaj, Marek Napiórkowski, Michał Barański, Łukasz Żyta.

 

▎MONIKA LIDKE QUARTET

Monika Lidke – wokal
Łukasz Damrych – instrumenty klawiszowe
Grzegorz Piasecki – kontrabas, gitara basowa
Wojciech Buliński – perkusja

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 80 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 88 PLN

 


Strona WWW12on14club.com
Addresul. Noakowskiego 16
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 18 marzec 20:30

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS