◄ Powróć

JOHN SCOFIELD - Aquanet Jazz Festival

 
 
  7 kwiecień 20:00
CK Zamek   |   Poznań, Polska

John Scofield zagra w Poznaniu jazz i... country hits!

John Scofield należy dzisiaj do najważniejszych i najbardziej kreatywnych gitarzystów jazzu. Będąc jednym z najbardziej oryginalnych i utalentowanych współczesnych instrumentalistów lansuje własną, charakterystyczną stylistykę i wirtuozerię. Objawił się jako jazzowy innowator w formacjach Milesa Davisa. Jako solista współtworzył sukcesy zespołów Billy'ego Cobhama, George'a Duke'a, Gary'ego Burtona, Charlesa Mingusa, Rona Cartera, Zbigniewa Seiferta, Joe Lovano, Jacka De Johnette'a, Larryego Coryell'a, Mike'a Sterna i Pata Metheny'ego. Jest liderem ważnych, autorskich formacji dzisiejszego jazzu. Zawsze otoczony plejadą gwiazd buduje pozycję jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów jazzowych, którego krytycy i publiczność nagradzają od lat najznamienitszymi laurami i nagrodami.

"John Scofield będąc jednym z najbardziej oryginalnych i utalentowanych współczesnych gitarzystów jazzowych - rekomenduje artystę Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu - wykreował własną, charakterystyczną stylistykę i wirtuozerię. To, że jest wirtuozem i geniuszem jazzowej gitary jest oczywiste. To, że potrafi zagrać wszystko przekonały nas nie tylko jego interpretacje hitów Ray'a Charlesa, The Beatles, nagrania z trio Medeski-Martin-Woods ale także gospelowy "Piety Street" czy pakiet nagrań z Milesem Davisem. Do tego komplet licznych - zawsze doskonale odbieranych - autorskich projektów. Teraz wybitny jazzman sięga do skarbnicy "American country songbook" i w zdumienie oraz zachwyt wprawia swingowym rozpracowaniem hitów gwiazd muzyki country".

John Scofield prezentuje brawurowy kwartet, który na jazzowo bawi się ludowymi country przebojami. Nie są to jednak proste, ludowe piosenki rozgrywane z odrobiną swingu i "blue notes". Projekt "Country For Old Men" jest niezwykle jazzowym pomysłem, gdzie zgrabny i melodyjny temat jest wyłącznie zalążkiem mocnej, jazzowej faktury i ciekawej, przemyślanej improwizacji. Scofield prześciga się w budowanie nastroju, w podawaniu melodii, jak deseru na jazzowej tacy. "Country For Old Men" pokazuje kolejne, niezwykle ciekawe oblicze genialnego gitarzysty i jego zespołu. Przy odrobinie melodyjnych hitów amerykańskiego country music wspaniale "sprzedaje" najpiękniejszy, nowoczesny, folkowo-swingujący jazz. 

Bilety w cenie 100-160zł.


Strona WWWckzamek.pl
Addresul. Św. Marcin 80/82
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 7 kwiecień 20:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS