◄ Powróć

LESZEK KUŁAKOWSKI ENSEMBLE: „LOOKING AHEAD”

 
 
 11 marzec 20:00
Blue Note Jazz Club   |   Poznań, Polska

Koncert promujący 17. płytę wybitnego polskiego pianisty i kompozytora. Album zawiera piękne, klimatyczne kompozycje, gdzie śpiewna wiolonczela przeciwstawia się jazzowym frazom instrumentów dętych.

„Z pewnością wydarzeniem jest nowa płyta wybitnego i bardzo doświadczonego pianisty Leszka Kułakowskiego. Krążek urzeka klimatem, jasnością, klarownością brzmienia i atrakcyjnymi, przyjaznymi kompozycjami. To taki nastrój, który  pozwala wyeksponować wszystkie indywidualne walory instrumentalistów tworzących skład zespołu, a zarazem ogniskować uwagę słuchacza wokół przemyślanego brzmienia całości.

Swą poprzednią płytę Kułakowski wydał w poznańskim Multikulti. Również na niej taki jasny, ciepły klimat pięknie współgrał z wyrafinowanymi kompozycyjnie i aranżacyjnie utworami. Nowy krążek »Looking Ahead« wydaje się być porywającym rozwinięciem tamtej koncepcji. Świetnie wpłynęło na jego muzykę poszerzenie składu do sześciu osób. Piękne partie grają tu m.in. ceniony saksofonista Tomasz Grzegorski i trębacz Christopher Titz, znakomicie wzbogaca całość wiolonczela Krzysztofa Lenczowskiego. Nad wszystkim dominuje spokojny i mądry ton fortepianu Kułakowskiego. Znakomity album”
Tomasz Janas

Świat usłyszał o Christophie Titzu za sprawą formacji Scetches, w szeregach której pojawił się na prestiżowym Festiwalu Jazzowym w Grenoble w 2004 roku. Wówczas to miał okazję występować wraz z takimi gwiazdami jak choćby: Richard Galiano, czy nieodżałowana Cesaria Evora. Równolegle ze współpracą z grupami: Bonefuk, Art Af Orys, Hermosa, Funk de Nite, czy formacją Manfreda Leuchtera, bierze udział w koncertach oraz sesjach nagraniowych z takimi choćby muzykami, jak: Maria Glenn, Kate Westbrook. W Polsce znany jest przede wszystkim dzięki festiwalom: Międzynarodowe Głogowskie Spotkania Jazzowe i Zakopiańska Wiosna Jazzowa, oraz koncertom w Warszawie i wspólnym występom z Piotrem Wojtasikiem.

Wystąpią:

Leszek Kułakowski – fortepian, kompozytor

 Christoph Titz – trąbka, flugelhorn,

Tomasz Grzegorski – saksofon sopranowy i tenorowy

Piotr Kułakowski – kontrabas

 Tomasz Sowiński – perkusja

 

Bilety w cenie 65zł.

Strona WWWbluenote.poznan.pl
Addresul. Kościuszki 79
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 11 marzec 20:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS