2 items tagged "Piotr Schmidt"

Wyników 1 - 2 z 2

Generation Next - Live At Jazz Nad Odrą

Category: Patronat
Utworzone: 02 wrzesień 2013

Już sam pomysł na założenie zespołu zasługuje na uwagę. Synowie wybitnych polskich muzyków bądź pedagogów jazzowych idą w ślady rodziców. Gabriel Niedziela, Jacek Namysłowski, Piotr Schmidt i Tomasz Wendt z towarzyszeniem Arka Skolika i Francesco Angiuli pokazują jak akustyczny jazz gra młode pokolenie muzyków jazzowych. Jak pisze wydawca ta muzyka to „ma- instream poszukujący przestrzeni, barw, wrażeń i wyjątkowych emocji”. Czy Następna Generacja muzyków spełnia pokładane w nich oczekiwania? W jaki sposób to bogate w muzyczne geny pokolenie artystów jest inne i czym się wyróżnia? Jeśli interesują Was odpowiedzi na te pytania, bądź jesteście fanami jazzu tego gatunku to koniecznie przekonajcie się na własne uszy jak brzmi Generation Next.

Można to zrobić z pośrednictwem Live At Jazz Nad Odrą, czyli rejestracji koncertu z kwietnia 2013 roku. 

„Black Monolith” – Wierba & Schmidt Quintet feat. Dante Luciani

Category: Płyta tygodnia
Utworzone: 17 kwiecień 2011

Kwintet dowodzony wspólnie przez Michała Wierbę i Piotra Schmidta to zespół, którego fanom stuprocentowego jazzu nie trzeba chyba przedstawiać. Mimo wciąż młodego wieku muzycy mają już ugruntowaną pozycję na polskim rynku i doceniani są także przez swych starszych kolegów po fachu, o czym świadczy chociażby niedawno odbyta trasa koncertowa z Piotrem Baronem. Myślę, że nie ma już sensu mówić o nich jako „nowej nadziei”, ponieważ poziom, jaki prezentują, dawno przekroczył ramy studenckiego grania.

alt
EasyTagCloud v2.4 Free

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS